Гаряча пора: збережемо ліс та врожай від пожежі!

Для відпочивальників літо у розпалі, а в лісівників – посилена охорона лісів від пожеж. Під час пожежонебезпечного періоду зростає імовірність пожежі в лісі з настанням жнив.

Адже саме під час дозрівання і збирання зернових культур різко підвищується небезпека виникнення пожеж на хлібних ланах та в заготівельних пунктах. Дозрілі на полях зернові культури є сухими і легкозаймистими, особливо в умовах сухої та спекотної погоди. Лише завдяки вітру невеличкі осередки вогню в полі можуть стати причиною масштабної пожежі в лісових масивах, які межують із полями. Тому для аграріїв збирання врожаю – найважливіший період, а для лісівників час посиленої уваги.  

Лісівники наголошують, що в період збирання врожаю, категорично забороняється: спалювати стерню, післяжнивні залишки, розводити багаття на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися, викидати недопалки в бік полів.  За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви і завдати великих збитків.

Для лісової охорони у пожежонебезпечний період захист лісів від пожеж є головним завданням. З метою попередження лісових пожеж і мінімізації їх наслідків державним підприємством «Чернігівське лісове господарство» щорічно здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів:

  • – видається розпорядження щодо заборони відвідування лісів і в’їзду в них транспортних засобів;
  • – здійснюється контроль за випалювання сухої рослинності за межами лісового фонду, залишки на сільгоспугіддях, очерету в заплавах річок біля лісового масиву;
  • – проводяться рейди з профілактики лісових пожеж;
  • – здійснюється відео-спостереження за лісовими масивами;
  • – створюються мінералізовані смуги;
  • – біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлюються аншлаги, білборди на протипожежну тематику;
  • – публікуються у засобах масової інформації звернення до громадян з питань дотримання вимог пожежної безпеки, проводиться пояснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями у формі бесід;
  • – постійно оновлюються та перевіряються засоби для гасіння пожежі в лісовому господарстві.
  • Варто додати, що у зв’язку з встановленням найвищого 5 класу пожежної небезпеки, рейдові бригади у складі працівників державної лісової охорони ДП “Чернігівський лісгосп”, впродовж вихідних та святкових днів проводять профілактичні заходи щодо попередження виникнення осередків пожеж в лісових масивах Менського, Чернігівського та Ріпкинського районах.

За І півріччя 2020 року в ДП «Чернігівський лісгосп» створено мінералізованих смуг протяжністю 647 км. та 788 км. догляду за мінералізованими смугами.

На порушників правил протипожежної безпеки чекає відповідальність!  У відповідності до статті 105 Лісового Кодексу України «Відповідальність за порушення лісового законодавства», – винні несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення вищезгаданої статті веде за собою знищення, або пошкодження лісу – притягаються до   кримінальної відповідальності.

Лісівники також нагадують, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання  – штраф від 91 800 до 153 000 гривень.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було – від 170 до 340 гривень).

Тож бажаємо аграріям гарних врожаїв, а лісовій охороні – легкої служби на захист лісу! Бережіть довкілля на власному прикладі, адже зберегти ліс від вогню легше, ніж його загасити.

За інформацією ДП «Чернігівське лісове господарство»

http://che.cn.ua/index.php/all-news/item/3905-hariacha-pora-zberezhemo-lis-ta-vrozhai-vid-pozhezhi