Гасити пожежу на Луганщині доручили… юристу!

В Україні немає фахово підготовлених керівників гасінням масштабних природних пожеж

Олег Листопад

Луганщина палає через бездіяльність влади. Стоп-кадр з відео ДСНС Луганщина палає через бездіяльність влади. Стоп-кадр з відео ДСНС

Сергій Зібцев

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України доручив першому заступнику Держлісагенства Сергію Власенку негайно вирушити на Луганщину для координації заходів з ліквідації пожежі.

Але це мало чим допоможе, якщо не нашкодить. За інформацією GreenPost пан Василенко не має відповідної підготовки для того, щоб координувати такі масштабні надзвичайні заходи.

Сергій Власенко за освітою юрист, захистив дисертацію на тему «Інституалізація демократії як умова розвитку національної системи державного управління». Щодо досвіду керування гасінням масштабних або будь-яких інших пожеж інформації немає.

Ще у січні 2020 GreenPost попереджав, що відсутність якісно підготовлених оперативних керівників пожежогасінням масштабних пожеж у природних ландшафтах загрожує Україні катастрофічними наслідками у випадку лих, подібних австралійським.

“Треба готувати керівників гасінням пожеж, хоча би одного на область. Управління гасінням масштабної лісової пожежі передбачає маневрування 100-200 автомобілів, керування роботою 200-300 людей, які працюють позмінно. Це складна задача. А ще людей треба годувати, мити, забезпечити ночівлю, відпочинок. Я бачив, як люди спали просто на землі, хоча погода була зовсім не літня, це – свідчення непрофесіоналізму керівника”, – сказав GreenPost директор Регіонального Східноєвропейського Центру моніторингу пожеж Сергій Зібцев.

Ні Сергій Власенко, ні інші працівники Держлісагентства, ДСНС та інших відомств України не проходили спеціальну підготовку з управління гасінням масштабних пожеж у природних системах. Хоча спеціалісти з гасіння пожеж у населених пунктах в Україні є і вони добре підготовлені.

“Але пожежа у лісі, полі, очеретах має свою специфіку, яку треба знати і вміти враховувати. У США, Австралії, Канаді таких фахівців успішно готують. І ми могли би запозичити давно цей досвід – міцні контакти з закордонними протипожежними службами в України є. Поки що…”, – зауважив  Зібцев.


Довідка: У лютому 2020 Кабінет Міністрів України  визначив Власенка С.Г. переможцем конкурсу на зайняття посади першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів за результатами відповідної співбесіди, проведеної з кандидатами на зазначену посаду, пропозиції щодо яких внесено Комісією з питань вищого конкурсу державної служби.

Займав посаду на момент призначення: фінансовий директор ТОВ «Факторинг Фінанс».

Як ми вже писали, після масштабних пожеж на Житомирщині та у Чорнобильській зоні влада нічого не зробила для посилення пожежної безпеки. Пройшли наради, обговорення, засідання тощо. Але дій – практично жодних. Експерти ще у квітні надали пропозиції і профільним відомствам, і уряду, і президенту. GreenPost опублікував серію аналітичних статей, але належної реакції так і не послідувало.

Актуально

https://greenpost.ua/news/gasyty-pozhezhu-na-luganshhyni-doruchyly-yurystu-i10937