Голосування у Верховній Раді по законопроектах щодо надр погоджують з ексрегіоналом Шурмою

Вчора о 14:00 –

Законопроекти по надрам перед голосуванням у Верховній Раді проходять погодження заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми.

Про це пишуть Наші гроші, посилаючись на інтерв’ю голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради Олега Бондаренка сайту Nadra.info.

«Зараз всі рішення у ВР приймаються наступним чином. Жодне рішення не піде далі, якщо немає погодження цього рішення трьома сторонами: профільним міністерством, профільним комітетом і профільним заступником голови ОПУ. Якщо таке погодження є, і є бачення, що цей законопроект може і має йти – він проходить доволі швидко».

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо посадової особи, яка погоджує ініціативи [щодо надрокористування] з боку ОПУ, Олег Бондаренко відповів:

«Ростислав Шурма. Він профільний заступник по всіх економічних галузях».

Зокрема, таке погодження пройшов законопроект №4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

Його Верховна Рада ухвалила у другому читанні 1 грудня 2022 року. Цей документ, серед іншого, передбачає, що доходи держави від користування надрами можуть бути закладені в базис економічного паспорту українця. Щоправда, з слів Бондаренка, ідею запровадження економічного паспорта відклали на невизначений термін:

«Скажу відверто, що наявність різних ітерацій законопроектів щодо економічного паспорта українця – стала причиною затримки з розглядом 4187. Тому що, ми розуміємо, що якщо ми справді впроваджуємо повноцінний економічний паспорт, то і 4187 має це враховувати. Наразі, за домовленістю з усіма ланками законодавчого процесу було вирішено поки що відкласти роботу над запровадженням економічного паспорту. Так, ідея сама по собі є, доволі прогресивною, але вона потребує опрацювання. В мене особисто до неї було чимало зауважень щодо того, як вона має реалізуватися, чи не буде вона зайвим навантаженням на надрокористування чи бюджет?… Тому, в 4187 є тільки згадка про те, що доходи від надрокористування можуть бути закладені в базис економічного паспорту. Але як воно буде відбуватися – буде вирішуватися іншим законом», – заявив голова екологічного комітету напередодні голосування в парламенті.

Ростислав Шурма за часів Януковича був членом Партії регіонів, працював директором «Запоріжсталі» Ріната Ахметова. У 2019 балотувався до Верховної Ради під шостим номером у списку «Опозиційного блоку» разом із Євгеном Мураєвим, Олександром Вілкулом, Геннадієм Кернесом і Геннадієм Трухановим. Однак згодом знайшов спільну мову з командою Зеленського. Весною 2021 року Ростислав Шурма ввійшов до наглядової ради «Укроборонпрому», а невдовзі став заступником Андрія Єрмака саме по питанням енергетики та промисловості.

В квітні 2022 року міністром захисту довкілля та природних ресурсів був призначений Руслан Стрілець, який був в.о. міністра з листопада 2021 року. До переходу на роботу в міністерство в 2019 році багато років працював в Дніпрі, зокрема керував Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністраці за часів губернаторства Валентина Резніченка.

Зазначимо, що голова Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко також не має кристальної репутації. У листопаді 2019 за даними розслідування «Наші гроші», Бондаренко під виглядом збереження лісів протягнув через Раду вирубку Карпат. Помічником Бондаренка після його обрання депутатом був призначений Володимир Кияшко – батько дружини президента Олени Зеленської.

Дізнатись більше: https://litsa.com.ua/golosuvannya-u-verxovnij-radi-po-zakonoproektax-shhodo-nadr-pogodzhuyu/

 250 total views,  1 views today