Голова Держлісагентства ознайомився із веденням лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва

На Сколівщині голова Держлісагентства ознайомився із веденням лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва

8 серпня 2020 року очільник лісової галузі Василь Кузьович ознайомився з роботою Сколівського держлісгоспу, із ходом будівництва лісової дороги та веденням лісового господарства.

Сколівське лісове господарство – державне підприємство, яке першим в Україні у 2007 році розпочало будівництво лісових доріг в гірських умовах по австрійській технології. Тоді дорожна інфракструктура була в жалюгідному стані, а інтенсивне всихання смерекових насаджень вимагало термінового проведення санітарно-оздоровчих заходів, з метою недопущення втрати технічної якості деревини.

За цей час підприємством збудовано і реконструйовано 153 км лісових доріг в тому числі 116км з гравійно-щебенистим покриттям та системою водорегулювання, яка ці роки пройшла випробування неодноразовими сильними зливами та ожеледдю. А сьогодні Василь Кузьович інспектував лісову дорогу в Дубинському лісництві, більша частина лісових масивів якого розташовані в красивих, багатих історією, околицях села Кам’янка. Ця дорога збільшить протяжність дорожньої мережі та дозволить на високому рівні з дотриманням усіх природоохоронних норм вести лісове господарство на засадах наближеного до природи лісівництва шляхом проведення рубок переформування. Це дозволить впровадити вибірковий спосіб рубання та забезпечити отримання деревини, при цьому зберігаючи гірські схили постійно вкритими лісом та збільшить їх рекреаційну привабливість.

В цьому переконався голова Державного агентства лісових ресурсів України, побувавши в урочищі ”Ключ”, в якому з 2014 року впроваджуються, як експеримент, рубки переформування і ними охоплено на сьогоднішній день уже 52,3 га урочища. Ці рубки забезпечують безперервне відтворення і формування лісостанів, максимально подібних до природних лісів та зумовлюють постійне існування лісового покриву на схилах гір.

Перед впровадженням цих рубок працівники держлісгоспу пройшли спеціальний курс навчання в Національному лісотехнічному університеті України.Процесом переформування на сьогоднішній день охоплено 476 га лісів Сколівського лісгоспу.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства