Городницькому лісгоспі обговорили питання відновлення та створення нових лісів (ФОТО)

Фото: зі сторінки Фейсбук Віктора Сахнюка

7 Липня 2021, 17:11

Житомирщина завжди була серед лідерів залісення в державі. Саме питання відновлення та створення нових лісів обговорили з керівниками держлісгоспів  під час виїзної виробничої наради на базі ДП «Городницький лісгосп». Повідомив на своїй сторінці у Фейсбук начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

«Президентом України анонсовано прийняття Державної цільової програми «Масштабне заліснення України». У межах цієї програми планується за 10 років створити в державі 1 мільйон гектарів лісів, а в перші три роки висадити 1 мільярд дерев.

Державне агентство лісових ресурсів України ставить собі завдання висадити 730 млн дерев за три роки, або майже 245 млн дерев у рік.

Тому лісівники Житомирщини вже аналізують обсяги лісокультурного фонду на найближчі роки та плануємо площі під садіння. Виконання проєкту потребуватиме більшої кількості садивного матеріалу, відтак плануємо вже цьогоріч збільшення обсягів заготівлі лісового насіння в розрізі порід та вирощування садивного матеріалу в такій кількості, щоб мати достатні резерви.

Також під час наради ми відвідали майже всі лісництва лісгоспу. Було приділено увагу й протипожежним заходам. У кожному структурному підрозділі оглянули пункти зосередеження пожежного інвентарю, чи укомплектовані вони усім необхідним, чи готовий особовий склад до оперативних дій у разі позашататної ситуації.

Крім того, обговорили низку питань, зокрема, яким породам варто віддати перевагу в умовах змін клімату, яких заходів вжити, щоб отримати сіянці найкращої якості тощо», – йдеться у дописі.

Питання, яке потребує додаткової уваги – це формування якісного кадрового резерву спеціалістів різних ланок лісової охорони. Для того, щоб заповнити наявні вакансії фаховими спеціалістами, керівникам підприємств запропонував налагодити зв’язки з регіональними закладами освіти, які готують спеціалістів відповідного напряму; запровадити інші заходи, які сприятимуть тому, щоб молоді спеціалісти працювали в підприємствах.

Віктор Сахнюк наголосив на тому, що кожна справа, за яку ми беремося, повинна бути виконана з максимальним результатом. Досягти якнайкращого успіху – має стати нашим кредом.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 2 людини

http://zhitomir.today/news/society/v_gorodnitskomu_lisgospi_obgovorili_pitannya_vidnovlennya_ta_stvorennya_novih_lisiv_foto-id44338.html