Готуйте дрова влітку: як на Черкащині готуються до опалювального сезону – сюжет

ЧЕРКАСИ | 03.08.2022 15:54

Ажіотаж довкола заготівлі уже великий

Черги на купівлю дров. У лісгоспах України – ажіотаж. Зазвичай сезон продажу дров починається від жовтня, але цього року люди почали заготовляти паливо заздалегідь. Тож у лісгоспах змушені нарощувати темпи підготовки деревини та рубання дров. 

Надворі спека, а Алла вже прямує купувати дрова для опалення. Каже, зазвичай замовляла їх восени, але цьогоріч вирішила не зволікати.

“Звернулася завчасно до закревського лісництва, бо обіцяють, і ЗМІ про це говорять, і інтернет, що може не бути газу або будуть великі ціни на газ”, – розповідає покупець Алла Гаркуша.

Наплив клієнтів відчули вже в усіх лісництвах – в порожніх кубах ще нещодавно були рубані дрова. Нині вони розлітаються, як гарячі пиріжки. Найбільш цінуються дрова твердих порід – наприклад дуб або ясен, у них найбільша тепловіддача і їх розкуповують першими. Щодня працюють майстри на дроворубі. Краном підтягують стовбури зі складу, укладають на машину, яка сама розпилює та рубає. За 8 годин зміни виробляють 10 кубів дров, це один навантажений КАМаз.

“Цим дровоколом набагато легше із-за того, шо механізований, ми не піднімаємо, це гідравлічна робота, в рази легше, ніж колоть сокирою, треба підтягувати, відносить все вручну, а тут все гідравліка”, – запевнив оператор Дроворубу Володимир Мастега.

Колоди сюди привозять з лісу. Майстер заготівлі оцінює стан деревини, гарна піде на дошки, гірша – на опалення. Відразу складають у купи, в кожній по кілька кубів під замовлення. Як придбати дрова – можна дізнатися на офіційних сайтах лісгоспів або ж приїхати безпосередньо у лісництво.

“Звернутися у найближче для неї лісництво або контору Держлісгоспу і написати заяву, з собою мати всі документи про засвідчення особи. Оплачувати можна в конторі лісництва через термінал, у любому відділенні банку або через приват банкінг”, – повідомив лісничий закревського лісництва Тарас Ковтун.

Дров’яний сезон розпочався і для шахраїв, які вже пробують нажитися на довірливих людях.

“Телефонують шахраї і говорять від імені лісгоспу, що продають дрова за пониженими цінами і люди погоджуються, а вони їм надсилають рахунки на передоплату, ми наголошуємо, що наші працівники з такими пропозиціями ніколи не телефонують до людей”, – наголосив голова лісничий Черкаського лісгоспу Олександр Сидоренко.

Ажіотаж довкола заготівлі уже великий, і лісівники схвалюють таку завчасність. Кажуть, краще почати зараз, ніж перед зимою будуть величезні черги.

“Дрова виписуються в певному стабільному режимі, але в цьому році бачимо, що уже збільшився в два рази. Важко спрогнозувати, але думаю, що в 3-5 разів у зв’язку з ситуацією, що відбувається в країні”, – сказав начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

В Україні багато лісів постраждали від війни. На півдні їх спалюють, вирубують та мінують окупанти. Третина насаджень – це більше 3 млн гектарів – розташовані на територіях, де точаться бої. Справжні збитки можна буде підрахувати лише після завершення війни. Але в державному агентстві лісових ресурсів запевняють – ціни поки що не підвищуватимуть.

“Що стосується ціни на дрова – рентабельність встановлюється місцевими ОВА, там мінімальна рентабельність в межах 1-3%. Територія лісів замінована, на великій території проходять військові дії, я вже не кажу про територію на кшталт Херсона, яка тимчасово окупована і там людям в принципі забороняють гасити пожежі, створюють складності, були випадки, коли забирали в полон”, – підсумував голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, “5 канал”

5.ua

***

16:52, Сьогодні

Кам’янець-Подільське лісове господарство пропонує дрова для громадян

Фото: Uschi_Du

Фото: Uschi_Du

Купівля деревини для опалення на потреби фізичних осіб в ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство” здійснюється за наступною процедурою.

Слід звернутися до контори лісгоспу або лісництва та написати заяву у якій вказати ПІБ, ідентифікаційний код, контактний номер, обсяг та породу дров паливних.

Отримати рахунок на оплату, де вказані всі реквізити підприємства (юридичної особи), з найменуванням продукції, об’ємів, ціни та суми.

Здійснити оплату можна будь-якому відділенні банку, чи “Приват 24”.

Після оплати звернутися з квитанцією у лісництво для узгодження дати відпуску деревини паливної.Ціни на дрова паливні встановлюються згідно затвердженого прейскуранту.

Відповідальними за реалізацію деревини паливної на підприємстві є:

  • за виписку дров паливних – Романов Василь Петрович;
  • за реалізацію дров паливних – Струць Володимир Вікторович, +380(3849)7-49-73, +380(3849)7-47-88;
  • лісничий Дунаєвецького лісництва Навроцький І.В., +380(67)384-63-75;
  • лісничий Кадиєвецького лісництва Кліщинський О.В., +380(97)843-00-65;
  • лісничий Маківського лісництва Гаджук В.С., +380(67)384-61-30;
  • лісничий Малієвецького лісництва Лісовський О.В., +380(67)384-63-78;
  • лісничий Браїлівського лісництва Хоптинський Л.С., +380(68)646-20-53;
  • лісничий Струзького лісництва Мазурець М.О., +380(68)539-20-08.

https://www.3849.com.ua/news/3438176/kamanec-podilske-lisove-gospodarstvo-proponue-drova-dla-gromadan

 374 total views,  1 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.