Група працівників лісгоспу постане перед судом за організацію на Закарпатті незаконних рубок зі збитками у 5,3 млн грн @ Закарпаття онлайн

zakarpattya.net.ua

Варто зазначити, що за останні роки на Закарпатті вперше судитимуть саме організовану групу працівників лісгоспу за допущені незаконні порубки.

За даними слідства, лісничий розробив план здійснення незаконних рубок на території ввіреного йому лісництва із подальшою реалізацією одержаної деревини. До протиправної діяльності залучив підлеглих працівників – помічника лісничого, майстра лісу та провідного інженера лісових культур.

Аби приховати рубки лісу, їх здійснювали поблизу місць офіційних лісосік. А в офіційних актах зазначали, що жодних незаконних порубок у ході ревізій не виявили. Таким чином працівники лісгоспу завдали державі збитки на 5,3 млн грн.

Наприкінці 2021 року лісничому та майстру лісу обрали запобіжні заходи у виді тримання під вартою з можливістю внесення 2,6 млн грн застави кожному. Наразі за рішенням слідчого судді троє з обвинувачених під домашнім арештом і один – під особистим зобов’язанням. Досудове розслідування завершене і матеріали скеровані до Тячівського районного суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області.

11 травня 2022 р.

https://zakarpattya.net.ua/News/220305-Hrupa-pratsivnykiv-lishospu-postane-pered-sudom-za-orhanizatsiiu-na-Zakarpatti-nezakonnykh-rubok-zi-zbytkamy-u-53-mln-hrn

***

Незаконно вирубали ліс на понад 5 мільйонів гривень: на Закарпатті організована група осіб постане перед судом

Злочини проти довкілля 11.05.2022 16:40

Серед обвинувачених – колишній лісничий та троє його спільників.

Викрили протиправну діяльність організованої групи оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області спільно з колегами-правоохоронцями. 

Слідством встановлено, що лісничий, будучи працівником державної лісової охорони, залучив до схеми свого помічника, майстра лісу та провідного інженера. Зловмисники здійснювали незаконні порубки лісу без належних на те документів та всупереч плану проведення санітарних рубок. Надалі деревину реалізовували третім особам в обхід встановлених норм. Сума збитків, нанесених державі, становила понад 5,3 мільйона гривень.

Аби приховати свою злочинну діяльність працівники лісництва складали документи про належне проведення санітарних порубок на окремій ділянці.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт стосовно колишнього лісничого та трьох спільників скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення злочинів у складі організованої групи:

– ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчинений групою осіб);
– ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
– ч. 3 ст. 28, ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування проводили слідчі ТУ ДБР за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України © Офіційний сайт Національної поліції: 
https://www.npu.gov.ua/news/zlochini-proti-dovkillya/nezakonno-virubali-lis-na-ponad-5-miljoniv-griven-na-zakarpatti-organizovana-grupa-osib-postane-pered-sudom/

 95 total views,  4 views today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.