Для впровадження єдиної системи виробництва та постачання деревини по всій країні влаштовуються «жваві двори». Держлісагентство облаштувало 40 «жвавих дворів»; До кінця року в регіонах Кахетія, Мцхета-Мтіанеті та Гурія буде завершено ще 17 «завантажених дворів».
17 листопада 2023 р
Для впровадження єдиної системи виробництва та постачання деревини по всій країні влаштовуються «оживлені двори». Національне агентство лісового господарства створило 40 «ділових дворів»; До кінця року буде завершено ще 17 «завантажених дворів» у регіонах Кахетія, Мцхета-Мтіанеті та Гурія.
З ходом облаштування « жвавого двору» в селі Кудро ознайомився голова Національного лісового агентства в Мцхета-Мтіанеті Каха Церцвадзе .
Забезпечення населення саджанцями, отриманими шляхом організованого лісокористування, покладено на Держлісагентство. Агентство розпочало роботу над впровадженням нових сервісів, які дозволять мешканцям легко купувати дрова та користуватися транспортними послугами.
Голова Національного агентства лісового господарства Каха Церцвадзе сказав: «З зайнятих дворів населення зможе купувати скло, а також туалетні приналежності як уже виготовлений продукт, і їм не доведеться шукати свої ресурси та вирощувати небезпечний ліс. діяльності.”
Він також зазначив: «Згідно з планом, «жваві двори» будуть облаштовані в усіх муніципалітетах та оснащені відповідними людськими та технічними ресурсами. «Також закупили спецтехніку».
Проект підтримки лісового сектору Грузії “ECO. Грузія», розпочав один із керівників Національного лісового агентства.
Проект охопить вісім муніципалітетів у 3 регіонах Грузії протягом наступних п’яти років і спрямований на зменшення тиску на ліси Грузії шляхом впровадження всіх заходів, необхідних для сталого управління лісами.
Жвавий двір
«Жвавий двір» — це місце, де деревина обробляється , зберігається та продається в регульований та екологічний спосіб. У 2019 році Національне агентство лісового господарства Грузії запустило проект «Зайнятий двір» для підвищення ефективності та прозорості лісового сектору, а також для захисту лісових ресурсів і створення робочих місць для місцевих громад.
«Жваві двори» оснащені сучасною технікою, системами пожежної безпеки, електронними засобами контролю. Вони також проводять навчання та сертифікацію для деревообробників і підприємців. Очікується, що «жваві двори» зменшать кількість незаконних вирубок, підвищать якість і цінність виробів з деревини та сприятимуть розвитку зеленої економіки в Грузії.