Хмельниччина: Лісівники піклуються про корисних комах

Побачити це можна на прикладі «Старокостянтинівського лісового господарства» хмельницької філії Подільського регіонального офісу.

“Мурахи – одні з найкорисніших мешканців лісових масивів, адже знищують величезну кількість шкідників. Підраховано, що середня сім’я мурашок за добу знешкоджує до двадцяти тисяч комах, личинок, гусінь, а за сезон – до п’яти мільйонів. Саме тому лісівники щороку захищають мурашники від руйнувань”, – йдеться у повідомленні лісівників. Тому вони всіляко підтримують цих комах.

Стовпчики для огорожі забивають на відстані не ближче 0,5 м від краю мурашника. Це не дає наступити на мурашине житло та відлякує тварин. Якщо ненароком пошкодити “апартаменти”, то в найближчий вечір або в дощ він не зможе закритися, а отже, загинуть мурашині лялечки і яйця. У великому мурашнику мешкає кілька мільйонів мурашок.

Лісівники кажуть: “Комахи – це наш біологічний метод боротьби із хворобaми лісу. Якщо на гектар насаджень є бодай три-чотири мурашині сім’ї, то шкідникам тут робити нічого”.

Яка користь комах для лісу? Мурахи роблять величезний внесок в оздоровлення лісової екосистеми, знищуючи шкідників. Численні ходи мурашок роблять ґрунт більш пухким, а це покращує умови дихання корінням дерев і рослинам. Поліпшується структура ґрунту.

Поїдаючи насіння рослин, мурахи сприяють їхньому поширенню, адже не всю здобич їм вдається дотягнути до мурашника. Іноді вони виконують роль запилювачів квітів, оскільки люблять поласувати нектаром.

У місцях, де проживає мурашина сім’я, підтримується рослинний баланс, прискорюється розкладання рослинності і, звісно ж, ростуть здорові насадження.

Бережіть! Пам’ятайте, що малі лісові мурахи – запорука здорового лісу!

Ольга РЖЕПЯНСЬКА,
керівник прес-служби Подільського офісу

На знімку: процес огородження мурашиних будиночків працівниками філії “Старокостянтинівське лісове господарство”.

Фото надане автором.

http://www.golos.com.ua/news/182300

Loading