Хроніка Луганської пожежі – Facebook

01.10.2020

За дорученням Василя Кузьовича лісівники з трьох областей долучились до ліквідації пожеж на Луганщині

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович доручив начальникам 3 обласних управлінь лісових та мисливських господарств долучились до гасіння пожеж на Луганщині.

Відтак, працівники державної лісової охорони та техніка Полтавського, Сумського, Харківського облуправлінь прибули до гасіння пожеж у Луганську область, таке рішення прийняв Голова Держлісагентства Василь Кузьович.

– Сьогодні прибули на місце пожежі на Луганщину, з гвинтокрила оглянули місце лісових пожеж і оцінили масштаби – вогонь охопив орієнтовно 11 000 гектарів, в населених пунктах вогнем пошкоджено понад 250 будівель, діє режим НС, направлені додаткові сили на ліквідацію пожеж. Ситуація під контролем. Лісівники допомагають евакуюватись місцевим жителям і вже другу добу поспіль прикладають максимальні зусилля для приборкання стихії.

Прес-служба Держлісагентства

***

01.10.2020

На Луганщині вигоріло майже 14000 ГЕКТАРІВ ЛІСУ

Наразі на Луганщині зафіксовані 4 пожежі, які поки що не вдалося загасити. Площа вигорання сягнула майже 14000 га, в т.ч. 7660,6 га верхової.

Вогняна стихія вирувала на території ДП «Новоайдарське ЛМГ», ДП «Старобільське ЛМГ», ДП «Станично-Луганське ДЛМГ», ДП «Біловодське ЛМГ», ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ», ДП «Кремінське ЛМГ».

Під час гасіння лісових пожеж на превеликий жаль стався нещасний випадок – майстер лісу Райгородського лісництва ДП «Новоайдарське ЛМГ», 46-річний Василь Авершин героїчно загинув під час гасіння пожежі. Загинули також 8 місцевих мешканців.

Окрім людських жертв, згорів пожежний автомобіль ГАЗ-66, який попав під верховий вогонь.

Всього до гасіння залучено 1 тисяча 554 осіб та 220 одиниць техніки, у тому числі від:

 • ДСНС – 541 чол., 114 од. техніки, у тому числі 3 літаки АН-32 П та 2 вертольоти ДСНС.
 • Збройних Сил – 148 чол., 14 од. техніки;
 • Держлісагентства – 60 чол., 56 од. техніки;
 • Нацполіції – 500 чол., 22 од. техніки,
 • Нацгвардія 77 чол., 4 од.техн.;
 • інші органи влади – 228 чол., 10 од. техніки.

Прес-служба Держлісагентства
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Василь Кузьович – Голова Держлісагентства

***

Масштабна пожежа на Луганщині охопила майже 19000 гектарів

Вже третю добу поспіль працівники державної лісової охорони, ДСНС, МВС, ЗСУ та громадські активісти героїчно намагаються загасити лісові пожежі на Луганщині.

На місці гасіння вогню

 • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль,
 • Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович,
 • Заступник Голови Юрій Болоховець,
 • Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін,
 • Начальник Луганського ОУЛМГ Павло Головченко,
 • представники МВС.

Внаслідок пожеж загинуло 11 осіб та госпіталізовано 17 осіб, евакуйовано 150 осіб. За попередніми оцінками орієнтовна площа пройдена вогнем складає майже 19000 гектарів.

На гасіння пожежі залучено 160 працівників державної лісової охорони з Луганського, Харківського, Сумського та Полтавського ОУЛМГ, 25 пожежних автомобілів, 9 пожежних модулів та 15 тракторів та 17 одиниць іншої техніки.

Під час гасіння героїчно загинув працівник Райгородського лісництва ДП «Новоайдарське ЛМГ» – 46-річний майстер лісу Василь Авершин.

Всього до гасіння залучено 2 тис. 557 чоловік та 264 од. техніки, з них від ДСНС 687 чоловік особового складу та 158 од. техніки (із Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Харківської областей) у тому числі 3 літаки АН-32П та 2 вертольоти Мі-8 якими протягом 1 жовтня здійснено 60 скидів (246 т води). Роботи проводяться у цілодобовому режимі на усіх 7 основних осередках пожеж.

Прес-служба Держлісагентства

***

Сьогодні прибули на місце пожежі на Луганщину, з гвинтокрила оглянули місце лісових пожеж і оцінили масштаби – вогонь охопив орієнтовно 11 000 гектарів, в населених пунктах вогнем пошкоджено понад 250 будівель, діє режим НС, направлені додаткові сили на ліквідацію пожеж. Ситуація під контролем. Лісівники допомагають евакуюватись місцевим жителям і вже другу добу поспіль прикладають максимальні зусилля для приборкання стихії.


Василь Кузьович – Голова Держлісагентства

***

Працюємо на Луганщині. Разом із головою ДСНС Миколою Чечоткіним, першим заступником міністра МВС Сергієм Яровим та головою Держлісагентства Василем Кузьовичем оцінюємо масштаб пожеж та координуємо процес подолання наслідків стихійного лиха.

Від самого ранку рятувальники на Луганщині працюють з повітря. Залучені три літаки та два пожежні гелікоптери. Загалом до гасіння залучено понад 2,5 тисячі осіб та 264 одиниць техніки. Спостерігається сильне задимлення, проте ситуація, за словами рятувальників, покращилася. Ще вчора ця територія була затягнута димом. Роботи ускладнював поривчастий вітер, сьогодні він трохи вщух.

Оглянули території, що постраждали внаслідок пожеж. Серед них околиці Лисичанська, села Борівське та Осколонівка. Населений пункт Сиротине весь у диму. У селі Муратове, в Новоайдарському районі, де вчора вирували сильні пожежі, є численні зруйновані будинки.

Під час обльоту бачили й одиничні осередки пожеж. В оперативному режимі передавали координати пожежникам.

Василь Кузьович – Голова Держлісагентства
2 жовтня о 09:24  · 

***

Вже третю добу працюємо на Луганщині

🔥👩🏻‍🚒Разом із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, Головою Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним та Першим заступником Міністра внутрішніх справ Сергієм Яровим здійснили обліт лісів Луганщини.

Такого страшного стихійного лиха Луганщина не переживала за всі часи Незалежності. Наразі епіцентр вогняної стихії – густі ліси ДП «Новоайдарське ЛМГ».

Вогнем знищено 19822 гектари, в тому числі верхової 9160 гектари. Це страшна екологічна трагедія. Остання найбільша пожежа була зафіксована у 2014 році, коли вигоріло понад 17000 гектарів лісу.

Лісівники третю добу поспіль героїчно борються з лісовими пожежами. На гасіння пожежі залучені 255 працівників державної лісової охорони, 41 пожежних авто, 16 пожежних модулів, 21 трактор та 352 легкових автівок.

Під час засідання оперативного штабу прийнято рішення на допомогу Луганським, Харківським, Сумським та Полтавським лісівникам направити екіпажі з Київщини, Чернігівщини та Черкащини.

02.10.2020

Хочу подякувати за оперативність начальникам обласних управлінь та лісівникам, які швидко відреагували і направили сили і засоби на гасіння екологічного лиха та всім лісівникам, які гасять пожежі на Луганщині.

Згодом на ділянках, де вигорів ліс, будуть посаджені дерева. Єдине, що не можна відновити – це життя людей, які забрала стихія. Тому, першочергово, при подоланні таких стихійних лих, ми повинні говорити про захист і безпеку саме людей.

На превеликий жаль при виконанні службового обов’язку героїчно загинув 46-річний майстер лісу Райгородського лісництва «Новоайдарське ЛМГ» Василь Авершин. Вічна пам’ять герою та глибокі співчуття родині та колективу.