Відійшов у засвіти знаний лісівник з Прикарпаття

31 травня 2020 року після тривалої хвороби відійшов у вічність відомий працівник лісової галузі, кандидат сільськогосподарських наук, винахідник і раціоналізатор, громадський активіст і патріот України Постоловський Дмитро Олексійович, пише Західний кур’єр.

Народився Дмитро Олексійович 10 жовтня 1947 року у місті Тисмениця. Там же закінчив середню школу. Фах спеціаліста лісового господарства здобував у Сторожинецькому лісовому технікумі й у Львівському лісотехнічному інституту.

Працював техніком-лісівником Жовтневого та помічником лісничого Тисменицького лісництв. З 1976 року очолював Рогатинське, Івано-Франківське лісництва, відділ лісового господарства Івано-Франківського лісокомбінату. Був заступником директора цього підприємства. А з 1991 року – директором лісокомбінату. З 2001 року очолював державне підприємство «Івано-Франківськліссервіс».

Стараннями Дмитра Олексійовича Постоловського започатковано механізовану підготовку ґрунту під розсадники лісу. Під його керівництвом освоєно технологію вирощування сіянців лісових дерев у горщиках, які спеціально для цього завозили з Прибалтики. А ще прокладалися лісові дороги, меліоративні канали. Тема його дисертації – «Врожайність дикорослих плодово-ягідних чагарників Прикарпаття та шляхи її підвищення».

Дмитро Олексійович став ініціатором закладання плодово-ягідних плантацій. І, звичайно, чимало зусиль докладав збереженню лісів, боротьбі з тотальною вирубкою, що почалася в 90-х роках. Через це отримував чимало погроз і неприємностей, які негативно впливали на здоров’я.

Друзі знали Дмитра Олексійовича, як прекрасного опікуна мисливської галузі. Він до останніх днів життя очолював Тисменицьку районну організацію мисливців та рибалок. На його рахунку – десятки впорядкованих мисливських господарств і лісових заповідників. Щирий і душевний чоловік, він завжди викликав повагу і любов лісових працівників та всіх, хто його знав.

А ще в Дмитра Олексійовича була мрія – зробити все, щоб ліси Прикарпаття приносили своїми щедрими дарами якомога більше користі мешканцям краю. Цій меті він присвятив усе своє життя.

01/06/2020 15:32

https://pravda.if.ua/vidijshov-u-zasvity-znanyj-lisivnyk-z-prykarpattya/