IKEA відреагувала на скандал з українською деревиною

Компанія залучила незалежних аудиторів і проводить перевірку

Шведська компанія IKEA почала незалежний аудит свого ланцюга поставок деревини в Україні у зв’язку зі звинуваченнями у використанні незаконно заготовленої деревини.

“IKEA вітає звіти організацій і дуже серйозно ставиться до будь-яких звинувачень про участь наших постачальників в незаконній лісозаготівлі. Ми вже почали розслідування на основі нового звіту, опублікованого Earthsight”, – йдеться e заяві українського представництва компанії.

В IKEA відзначили, що в 2018-2019 роках вже проводили подібну перевірку на основі даних Earthsight. Тоді ніяких порушень не виявили.

Але після публікації нового звіту компанія знову запросила незалежних аудиторів – організацію Assurance Services International (ASI), незалежного аудитора некомерційної організації FSC (Forest Stewardship Council/”Лісова опікунська рада”).

Читайте також:
Скандальна обрізка дерев по-київськи: плюси і мінуси

“IKEA не використовує незаконно заготовлену деревину для виробництва своїх товарів. Глибоко усвідомлюючи глобальну проблематику незаконної вирубки лісів, ми підсилюємо перевірки своїх постачальників на відповідність місцевим та міжнародним законодавствам, а також внутрішнім вимогам IKEA. Якщо отримуємо інформацію про те, що деревина, яка не відповідає цим вимогам, потрапила або може потрапити до ланцюжка постачання компанії, вживаємо термінових заходів”, – запевнили у компанії.

Нагадаємо, британська неурядова організація Earthsight 23 червня опублікувала дослідження, в якому стверджує, що постачальники деревини для IKEA з України частину сировини рубають незаконно. Йшлося про вирубку буку в Карпатах для виробництва стільців Terje.

Також повідомлялося, що з кінця травня-2020 кожен українець може перевірити, чи законно рубають дерева в лісі, у якому він опинився, і протидіяти чорним лісорубам. Детальніше дізнавайтеся з сюжету новин “Сьогодні”:0:02 / 2:46