Інноваційні технології можуть суттєво пришвидшити розмінування лісу

Юрій Болоховець

Взяв участь у нараді під головуванням Першої віцепрем’єр-міністерки — Міністерки економіки України Юлія Свириденко щодо гуманітарного розмінування постраждалих від війни територій.

Сьогодні близько 171 тис. га територій ДП “Ліси України” потребують розмінування. Розміновувати їх стандартним способом – дуже довго. Станом на зараз, від вибухонебезпечних предметів відчищено 40 тис. га лісів. Але ж війна ще не закінчилася, ворог продовжує атакувати. На повне розмінування підуть десятки років.

Потрібен інноваційний підхід. На зустрічі ознайомилися з напрацюваннями українського бізнесу. Наприклад, вже існує дрон, обладнаний магнетроном, який допомагає знаходити міни, у тому числі під землею та під водою. Також є програмне забезпечення зі ШІ, завдяки якому піротехніки отримують чітку картину забруднення тощо.

ДП “Ліси України” стимулює ринок розвивати послуги з розмінування. До речі, ми перша державна компанія, яка оголосила тендер на ці роботи. Вже є переможець – це держпідприємство. Незабаром розпочнуться роботи. Адже ми розуміємо, наскільки важливо якомога скоріше відновлювати деокуповані території.

Loading