Іноземці купили нового державного інспектора з екології

Тепер вирішити будь-які справи пов’язані з екологічним законодавством можна занісши певну кількість валюти у кабінет відповідного чиновника.
ЄГОР ФІРСОВ

На жаль, мої найгірші побоювання підтвердилися. Після мого звільнення з Державної екологічної інспекції, нове керівництво в особі Андрія Мальованого повернулося до старих схем.

Якщо пам’ятаєте, в кінці квітня я повідомляв про судно “Stavanger”, яке в порту “Південний” скинуло в море 8 тонн пальмової олії. Тоді інспекція відразу ж зафіксувала факт забруднення навколишнього середовища.

Інформацію про це опублікували всі провідні ЗМІ країни. А збиток екології був оцінений експертизою в 65 млн грн.

Пальмова олія поряд із судном

Пальмова олія поряд із судном “Stavanger”

Судно “Stavanger” було затримано нами до тих пір, поки його власник (корабель ходить під прапором Тувалу) не компенсує збитки. Через третіх осіб мені відразу ж стали передавати прохання “повирішувати” й відпустити корабель.

Саме тому я тримав справу “Stavanger” на особливому контролі.

Позиція інспекції була однозначна — порушник сплачує штраф у повному обсязі. Але, мабуть, наша принциповість не сподобалася керівництву Кабміну.

Після того, як мене без пояснення причин звільнили, мені відразу ж стало відомо, що за “Stavanger” занесли, і його скоро відпустять. Але я не став говорити про це до офіційного підтвердження, щоб не виглядало так, ніби я від образи поливаю брудом невинних людей.

Іноземці купили нового державного інспектора з екології_2

Тепер же маємо й офіційне підтвердження. Вчора пан Мальований своїм розпорядженням відпустив “Stavanger” на всі чотири сторони. Ні копійки штрафу в бюджет судно не сплатило.

Рішення Мальованого базується на тому, що “Stavanger” нібито перерахував 26 млн грн на депозитний рахунок господарського суду Одеси. Але, по-перше, ця сума майже в 3 рази менше розміру збитку. А по-друге, це не штраф. Через пару місяців цю історію тихо зіллють, ці гроші повернуть власнику судна, і історія закінчиться нічим.

Співробітники інспекції, які за час нашої роботи вже відвикли від хамської корупції та відвертого хабарництва, зараз просто шокований. Адже цей випадок був у всіх ЗМІ, і люди були впевнені, що чиновники не наважаться так явно зливати цю справу на очах у всієї країни.

Багато пишуть мені, запитують, що робити і як реагувати на те, що відбувається? Виходить, що вся наша роботи, всі реформи — були марними? За тиждень все повернулося до старих порядків, як було за Януковича, Порошенка і т.д.Чого ж тоді варті слова влади про реформи та боротьбу з корупцією?

Після своєї відставки я думав про те, що може бути дійсно десь не допрацював, і мене замінили з об’єктивних причин. Але тепер я бачу, що єдиною причиною по якій мене і мою команду прибрали — було бажання займатися ось таким ось “рішалово”.

Ми цьому заважали. Тому нам підшукали заміну в особі більш поміркованим керівника. Сумно.

Ми захищаємо невід’ємне право на свободу думки і слова.

Останній Бастіон виносить на розсуд свого читацького загалу авторське бачення події, особи, позиції, яке, звісно, не завжди збігається з редакційним мейнстримом. Маємо надію, що й чиясь суб’єктивна опінія посутньо посприяє формуванню українського громадянського контексту.

ОПІНІЇ вчора, 10:45
 Фото: Ukrinform

https://bastion.tv/inozemci-kupili-novogo-derzhavnogo-inspektora-z-ekologiyi_n35998