Інвентаризація лісів. Рік перший

Цього року Уряд ухвалив рішення про проведення національної інвентаризації лісів – вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України. Це дозволить отримати достовірні дані про кількість та якість, стан і динаміку лісів держави, їх ресурсний потенціал тощо.

У європейських країнах вже давно проводять національну інвентаризацію лісів за 5-річним циклом. У результаті отримані дані про стан та якість лісів стають основою для розробки стратегій розвитку лісової галузі та формування ефективної лісової політики в умовах зміни клімату.

В Україні для проведення національної інвентаризації Міндовкіллям спільно з Держлісагентством створена відповідна регуляторна база і функціонує Центр національної інвентаризації лісів при ВО «Укр­держліспроект» Держлісагентства.

У липні розпочалися перші обстеження інвентаризаційних лісових ділянок. Для цього сформовані 8 інвентаризаційних та 2 контрольних групи, які у жовтні завершили цьогорічний етап робіт із інвентаризації. На території однієї області обстежувалися ділянки в різних природно-кліматичних зонах.

Усього у 2021 році обстежено 909 ділянок. З них:

Сумська область – 219 ділянок;
Київська область (без Чорнобильської зони) – 232 ділянки;
Івано-Франківська область – 236 ділянок;
Черкаська область – 163 ділянки;
Миколаївська область – 59 ділянок.

Центр національної інвентаризації обробляє зібрані дані та класифікує інвентаризаційні ділянки для формування переліку ділянок на 2022 рік. Розраховуємо у 2022 році обстежити 4,5 тис. інвентаризаційних лісових ділянок.

У цілому обстеження лісів триватимуть найближчі 5 років, після чого протягом ще одного року аналізуватиметься отримана інформація і готуватиметься підсумковий звіт. За 5 років 30 фахівців із 15 бригад зберуть більше, ніж 50 найменувань показників із 18 тисяч лісових ділянок, дерева на яких мають важливі екологічні та економічні характеристики.

Газета “Природа і суспільство”

 80 total views,  1 views today