Іспанський стартап обіцяє посадити 10 млрд. дерев за допомогою дронів

Велика експериментальна рослинницька компанія CO2 Revolution запустила стартап за проектом суперсаду, який допоможе вирішити проблему з екологією. 

Дерева будуть висаджуватися за допомогою двох потужних дронів і «розумного» насіння Iseed. Їх розмістять на площі, рівній півтора стандартним футбольним полям, точні цифри не називаються. Всього хочуть висадити 10 мільярдів дерев, вартість кожного складе 0,11 євро.

Насіння буде перебувати в 2,5 тисячах біорозчинних капсулах, які поміщені в спеціальні контейнери. «Розумними» вони названі, тому що їх склад розроблявся програмним забезпеченням, яке готує його, виходячи з індивідуального клімату і потрібного складу грунту.

А тим часом, якщо вам потрібна послуга обрізка дерев у Харкові, звертайтесь до компанії «СПАРТ»

Проект, за словами авторів, може працювати в будь-якій країні. За словами засновника і керівника компанії Хуана Карлоса Сесмена, приводом для проекту стала проблема з вуглекислим газом в природі. Його схвилювала заяву вчених про те, що тропічні ліси вже не справляються з видаленням цього газу з атмосфери. Це змусило Сесмена залишити стару роботу в Колумбії для того, щоб повністю присвятити себе боротьбі із забрудненням повітря. За словами вченого, винахід дозволить відновлювати екосистеми в тисячу разів швидше і в десять разів дешевше ніж зараз.

Раніше CO2 Revolution вже проводила подібний проект. Наприклад, в серпні цього року компанія відновила лісу на 1,2 тисячі гектар на території національного парку Альто Тахо в провінції Гвадалахара. У 2012 році дерева там постраждали через пожежу. 

Існують і інші проекти озеленення за допомогою дронів. Пропоновані компанією BioCarbon Engineering дрони можуть посадити до 100 000 дерев за один день. Дана ініціатива була представлена ще в 2015 році.

На сьогоднішній день планується вручну посадити дерева на площі 750 гектарів. Дрони допоможуть озеленити ще 250 гектарів з 1 мільйоном додаткових дерев. В кінцевому рахунку, некомерційна організація сподівається використовувати безпілотні літальні апарати, щоб посадити 1 мільярд дерев і озеленити велику площу.

Технологія БПЛА використовується тут поетапно. Першим кроком є ​​картографування місцевості за допомогою літаючих на висоті близько 100 метрів дронів, які збирають докладні дані про топографію і якості грунту. На основі цих даних спеціальний алгоритм вибирає кращі місця для посадки дерев і оптимальні породи рослин. Потім друга група літаючих низько над землею дронів автоматично працює по створеної для посадки насіння карті, скидаючи заповнені поживними речовинами і насінням капсули, які розроблені вченими лісового господарства для кожного виду рослин. 

https://vikna.if.ua/cikavo/110219/view

Loading