Історія колег – ДП “Київське лісове господарство” про те як під прикриттям роботи ГО можна займатись викраденням майна

“Як за допомогою брехні можна очорнити роботу лісівників та незаконно заволодіти деревиною, що є власністю державного підприємства.На привеликий жаль – фейкові розслідування надуманих злочинів стали реаліями сьогодення. Великі діячі сучасності, спотворюючи та перекручуючи матеріали піарять себе, розкриваючи ними ж придумані афери.

Починаючи з лютого 2021 року на сторінках журналіста Всеукраїнської газети «Носій Суверенітету» Ігора Грушанського та представника ГО “ВСЕУКРАЇНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АВТО ЄВРО СИЛА” у Київській області Петра Савченка в соціальній мережі фейсбук неодноразово з’являлись інформаційні повідомлення щодо незаконних (на думку авторів) дій лісівників Київщини.

Періодично розміщуючи публікації провокаційного характеру, 04 березня 2021 року сторінці Петра Савченка в фейсбук з’явилось повідомлення про здійснення незаконної (на думку автора) порубки лісу на території Обухівського лісництва ДП «Київський лісгосп».

Дана інформація, як вся інша, висвітлювана вельмишановними Петром Савченком та Ігорем Грушанським щодо ведення господарської діяльності Обухівським лісництвом вражає своєю упередженістю, безграмотністю та маніпулятивним змістом, мета якої – очорнити роботу лісівників Обухівського лісництва державного підприємства «Київське лісове господарство».

Тому, звертаємо увагу громадськості на те, що зазначена у вказаному повідомленні інформація спотворює реальний стан речей і дезінформує громадськість, окрім того, вся дезинформаційна, провокаційна діяльність в інформаційному полі слугувала майданчиком для подальших дій зазначених вище осіб, оцінку яким мають надати вже правоохоронні органи.

Так, у лісових масивах ДП «Київський лісгосп» (кварталі 84 виділі 16 Обухівського лісництва), згідно лісорубного квитка КИ №016023, виданого відповідно до вимог чинного законодавства 08.02.2021 року, проводиться вибірково санітарна рубка.

Заготовлену в ході зазначеної рубки деревину, а саме: хвойні лісоматеріали (сосна) клас С, яка знаходилась на вищевказаній ділянці, вночі 05.03.2021 р., групою з шести осіб, під керівництвом вищезгаданих Петра Савченка та Ігоря Грушанського, автомобілем КАМАЗ з державним номерним знаком АІ 1472 ВА було вивезено у невідомому напрямку. Водночас, представникам ДП «Київський лісгосп» не надано ухвалу про арешт, як і не було складено відповідного протоколу про вилучення та не надано його копії власнику майна, що передбачено частиною першою та третьою ст. 168 КПК України та іншими нормативно-правовими актами України.

Отже, враховуючи вищезазначене, є підстави вважати, що дії, які мали місце 05.03.2021 на території Обухівського лісництва носять ознаки злочину. На даний час державне підприємство не володіє інформацією щодо місцеперебування вилученого майна.

По даному факту, працівниками державного підприємства «Київське лісове господарство» до Обухівського відділу поліції ГУНП в Київській області подано заяву про вчинення кримінального правопорушення, яке має ознаки злочину передбаченого ст. 186 Кримінального кодексу України. Одночасно, також було повідомлено органи прокуратури та Служби безпеки України. За даним фактом розпочато досудове розслідування. Наразі, поліція встановлює осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

В свою чергу, державне підприємство «Київське лісове господарство» здійснює постійну і систематичну роботу, направлену на запобігання незаконним рубкам лісу та просить, у разі виявлення сумнівних/підозрілих рубок, повідомляти про це державну лісову охорону або поліцію щодо можливих незаконних дії правопорушників, перш ніж створювати або поширювати неправдиві відомості, які, в окремих випадках, спрямовані виключно на досягнення комерційної або іншої мети певного кола осіб.

Додатково повідомляємо, що відтепер, кожна людина також може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок, маючи під рукою мобільний телефон. Для того, щоб перевірити законність рубки, потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта». У телефоні також має бути ввімкнена геолокація для автоматичного визначення геопозиції в лісі.

Натиснувши на відповідний номер виділу, можна побачити інформацію про рубку та переглянути відповідний лісорубний квиток”.

ДП “Вищедубечанський лісгосп”