Іван Гришко: у період найвищої пожежної небезпеки державна лісова охорона працює у посиленому режимі

Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства

За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, на всій території Полтавщини встановлено 5 клас пожежної небезпеки. До кінця тижня на Полтавщині буде спекотна погода. Вночі 19-24 градуси, вдень – 29-34 тепла. Опадів у цей період не очікується, що сприятиме збільшенню подальшого показника пожежної небезпеки.

Заходи із запобігання пожежам у природних екосистемах у зв’язку з п’ятим класом пожежної небезпеки й забезпечення збереження автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення в області обговорили під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

➡Начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Гришко повідомив, що у період високого класу пожежної небезпеки лісогосподарські підприємства області працюють у посиленому режимі. Державна лісова охорона здійснює наземне патрулювання лісів. У лісових масивах працюють 26 систем відеонагляду.

➡«У підпорядкованих лісогосподарських підприємствах організовано роботу 8 спеціалізованих пожежних станцій, у складі яких 35 пожежних автомобілів, 14 пожежних модулів, трактори з пожежним обладнанням, відповідний інвентар. Для забезпечення потреб пожежогасіння облаштовано 55 місць для забору води з природних і штучних джерел. У лісах створено 2008 кілометрів мінералізованих смуг, проведено догляд за наявними протяжністю понад 15 тисяч кілометрів», – поінформував Іван Гришко.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков наголосив, що мисливські господарства відповідно до договорів також мають вживати заходів пожежної безпеки на територіях, де здійснюють діяльність. Звернув увагу на організацію роботи штабів із запобігання й оперативної ліквідації пожеж в екосистемах.

➡«Відповідні штаби мають бути утворені й в кожній територіальній громаді. Хто ще не встиг, цю роботу необхідно надолужити, а також розробити чи поновити плани реагування на виникнення пожеж в екосистемах на підпорядкованих територіях», – зазначив Євген Греков.

➡Згідно з рішенням регіональної комісії РДА, тергромади спільно з ГУ ДСНС України у Полтавській області, Полтавським обласним управлінням лісового та лісомисливського господарства, ГУ Національної поліції України в Полтавській області мають посилити взаємодію з лісокористувачами та власниками земельних угідь і пасовищ щодо утримання їх ділянок у належному протипожежному стані. Лісокористувачі усіх форм власності на період 5 класу пожежної небезпеки мають встановити обмеження щодо відвідування і проїзду транспортних засобів у лісових масивах, окрім служб спеціального призначення (швидка, поліція, пожежна тощо) та спецтехніки лісогосподарських і мисливських підприємств до покращення ситуації.

‼Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає населення дотримуватися рішень регіональної комісії та обмежити відвідування лісів.

Нагадуємо, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • 🔸відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • 🔸розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • 🔸заїжджати автомобілем до лісу;
  • 🔸палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • 🔸залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • 🔸створювати смітники та спалювати відходи;
  • 🔸спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

‼Будьте свідомими! Вбережіть ліс від вогню! У разі виявлення вогню – негайно телефонуйте “101”!