Із початку літа у лісах Дніпропетровської області сталося 60 пожеж

Із початку літа у лісах Дніпропетровщини сталося 60 пожеж. Найбільше – у Павлоградському та Петриківському лісгоспах. Загалом вогонь охопив понад 19 га території.  

– На жаль, найчастіше до пожеж в екосистемах призводить людська недбалість та нехтування правилами безпеки. Вкотре закликаємо мешканців Дніпропетровщини не спалювати стерню та не розводити багаття – особливо поблизу населених пунктів та лісозахисних смуг. За порушення передбачена відповідальність, – зазначили в управлінні цивільного захисту населення ДніпроОДА.

Нині через спеку на Дніпропетровщині запроваджений найвищий клас пожежної небезпеки. А отже – мешканцям області заборонено відвідувати ліси. За цим слідкують поліцейські, рятувальники та лісники. За порушення пожежної безпеки у лісах доведеться сплатити від 1530 до 4590 грн штрафу.

Цьогоріч в Україні у 18 разів збільшили штрафи за знищення або пошкодження рослинності вогнем – до 91 800 грн. Максимальний штраф за підпали стерні та рослинності навколо населених пунктів і вздовж залізниць – 153 тисячі грн. А за випалювання трави на землях сільськогосподарського призначення можуть покарати позбавленням волі від 2 до 5 років.