Кабмін обмежив вирубку лісу в Карпатах

19:41, 09.12.20

Прийнятою постановою запроваджуються сучасні європейські підходи до збереження лісів України.

Кабмін своєю постановою змінив низку нормативних актів / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Кабінет Міністрів України обмежив суцільні рубки в лісах Карпат, прийнявши постанову, яка вносить зміни до низки нормативних актів, що регулюють проведення рубок в українських лісах.

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Читайте такожВ Україні потрібно провести інвентаризацію лісів – Шмигаль

“Ці зміни дозволять зберегти ліси Карпат, ліси природно-заповідного фонду, зупинити надмірні санітарні рубки та в цілому поліпшити практики ведення лісового господарства”, – сказано в повідомленні.

За словами міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Романа Абрамовського, завдяки рішенню уряду в окремих категоріях лісів вирубку тепер можна буде проводити тільки в лісах штучного походження.

“Запроваджуються сучасні європейські підходи до збереження біорізноманіття. Це дозволить зберегти важливі для флори та фауни дерева, навіть якщо вони підпадають під критерії санітарної рубки. Зараз діючий підхід до управління лісами призводить до того, що вони втрачають біорізноманіття та унікальний скарб – мертву деревину, яка є свідченням здорового лісу”, – цитує міністра прес-служба Кабміну.

За даними прес-служби, прийняті зміни передбачають: заборону суцільних санітарних рубок у високогірних, берегозахисних, протиерозійних лісах Карпат природного походження; повну заборону лісовідновлювальних рубок у гірських лісах Карпат; встановлення нових обмежень на проведення рубок у природно-заповідному фонді; введення сучасних європейських підходів до збереження дерев.

За словами Абрамовського, це тільки перший крок до кардинальних реформ у лісовому господарстві, впровадження нових правил заготівлі деревини та відтворення лісів. Саме з цією метою Міністерством розроблена державна стратегія управління лісами України до 2035 року і триває робота над розробкою єдиного комплексного документа, який запровадить кращі сучасні практики у сфері проведення рубок в Україні.

Хронологія подій

3 липня 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про необхідність проведення національної інвентаризації лісів.

За даними Держлісагентства, обсяги незаконних рубок лісу в Україні у 2019 році зросли до 118 тис.куб. м, що майже в сім разів більше, ніж у 2018 році (17,7 тис. куб. м).

Інститут космічних досліджень у 2021 році запустить публічний супутниковий моніторинг українських лісів для мінімізації незаконної вирубки.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Богдан Слуцький

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/kabmin-obmezhiv-sucilni-rubki-v-lisah-karpat-ostanni-novini-11250065.html

***

09 ДЕКАБРЯ 2020, СРЕДА, 22:36  305

Кабмин ограничил рубку леса в Карпатах. Какие изменения приняты

Александр Савич

В Карпатах ограничили рубку лесаВ Карпатах ограничили рубку леса

Кабинет Министров ограничил рубку леса в Карпатах, тогда как ранее сообщалось, что в Украине усилят контроль за легальной продажей елок в период новогодних праздников.

Об этом говорится в сообщении пресс-службы правительства, передают Українськi Новини.

Кабмин принял постановление, которое вносит изменения в ряд нормативных актов, регулирующих проведение рубок в украинских лесах.

Эти изменения позволят сохранить леса Карпат, леса природно-заповедного фонда, остановить чрезмерные санитарные рубки и в целом улучшить практики ведения лесного хозяйства“, – говорится в нем.

Решение правительства радикально ограничивает сплошные рубки лесов Карпат, в отдельных категориях лесов их теперь можно будет проводить только в лесах искусственного происхождения.

К тому же вводятся современные европейские подходы к сохранению биоразнообразия.

Указано, что это позволит сохранить важные для флоры и фауны деревья, даже если они подпадают под критерии санитарной рубки.

Изменения предусматривают запрет сплошных санитарных рубок в высокогорных, берегозащитных, противоэрозионных лесах Карпат природного происхождения, полный запрет лесовосстановительных рубок в горных лесах Карпат, установление новых ограничений на проведение рубок в природно-заповедном фонде, введение современных европейских подходов к сохранению тех деревьев, которые играют важную биоценотическую функцию.

Как сообщали Українські новини, 10 декабря в Киеве заработают елочные базары.

Также полмиллиона новогодних елок приготовили на продажу украинцам.

https://ukranews.com/news/743704-rubku-lesa-v-karpatah-ogranichil-kabinet-ministrov