Кабмін повинен розробити стратегію екобезпеки — Зеленський

Відповідне розпорядження уряду дав Президент

Стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату має розробити Кабмін протягом шести місяців та стане одним зі стратегічних документів, що визначатимуть інструменти реалізації Стратегії національної безпеки України.

Про це йдеться в Указі Президента України №392/2020 Про рішення Ради національної безпеки й оборони України від 14 вересня 2020 року «Про Стратегію національної безпеки України».

Згідно з рішенням РНБОУ від 14 вересня 2020 року, Кабінет міністрів України у шестимісячний строк повинен розробити та затвердити:

Стратегію енергетичної безпеки,

Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату,

Стратегію інтегрованого управління кордонами,

Стратегію продовольчої безпеки.

“Дедалі більше людей відчувають наслідки зміни клімату та зростання техногенного навантаження на навколишнє природне середовище. Збільшуються кількість та масштаби надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Виснажується екосфера, зростає споживання невідновлюваних ресурсів. Руйнуються екосистеми та біоценози. Посилюється негативний вплив біологічних факторів на населення, зростає ймовірність виникнення загроз біологічного походження. Високою є загроза виникнення і поширення як уже відомих, так і нових інфекційних хвороб”, – зазначається серед поточних та прогнозованих загроз нацбезпеці у Стратегії.

Погіршуються середовище життєдіяльності, якість повітря, питної води, продуктів харчування, що впливає на життя та здоров’я людей.

Триває нераціональне використання природних ресурсів, деградація лісів, водних басейнів, сільськогосподарських угідь. Неефективною є система поводження з побутовими та промисловими відходами.

Можливості адаптації економіки, систем життєзабезпечення та цивільного захисту до зміни клімату є недостатніми, – Стратегія нацбезпеки України.

https://greenpost.ua/news/kabmin-povynen-rozrobyty-strategiyu-ekobezpeky-zelenskyj-i17486