Каліфорнійські пожежі: губернатор просить Австралію про допомогу (фото, відео)

Каліфорнія намагається стримувати величезні пожежі, що спалюють ліси,  а  губернатор штату  Гевін  Ньюсом просить допомоги у Австралії та Канади.  

 “Ці пожежі розтягують наші ресурси, наш персонал”, – сказав він, передає  bbc.com. 

Видання пише, що понад 12 000 ударів  блискавок спричинили пожежі у лісистій частині штату і    призвели до виникнення  нових осередків загоряння.  До п’ятниці чиновники з надзвичайних ситуацій заявили, що деякі з пожеж збільшились удвічі за день. Відтак  175 000 жителів змусили евакуюватися з небезпечного регіону.

Найгірше – у горах на південь та схід від Сан-Франциско. Щонайменше 43 людини, включаючи пожежників, постраждали, сотні будівель згоріли, а тисячам  загрожує небезпека.

Багато пожеж виникають у  важкодоступних місцевостях і підживлюються сильним вітром. Пожежі також загрожують великим  містам, включаючи Санта-Крус, де полум’я сягало милі до кампусу Каліфорнійського університету Санта-Крус.

Ситуація ускладнюється через коронавірус. Каліфорнія   має один з найбільших показників з кількості інфекцій у США, тому деякі евакуйовані заявили, що бояться ходити до притулків для надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, напередодні у штаті Техас сталася екологічна катастрофа —   загорілися склади одного з найбільших виробників поліетилену у світі Poly-America (Postulat). 

Актуально

https://greenpost.ua/news/kalifornijski-pozhezhi-gubernator-prosyt-avstraliyu-pro-dopomogu-i15314