Керівники гасіння лісових пожеж, намагаючись укомплектувати кадри для цьогорічного сезону, стикаються з багатьма проблемами

NPR

Автор Кірк Сіглер
Опубліковано 19 лютого 2024 р. о 4:09 за центральноєвропейським часом

СЛУХАЙ•3:36

ЛЕЙЛА ФАДЕЛ, ВЕДУЧА:

Ель-Ніньо, температура Тихого океану, яка є вищою за середню, може створити більш м’які та сухі зими в деяких районах північного заходу та Скелястих гір. Це підвищує ризик лісових пожеж у той час, коли підвищення зарплати для пожежників Лісової служби призупинено в Конгресі. Про це повідомляє NPR Кірк Сіглер.

КІРК ЗІГЛЕР, BYLINE: Цієї зими все досить дивно, принаймні тут, у центральному Айдахо. У гірському містечку Кетчум місцеві жителі, як-от Скотт Ранкель, учитель природничих наук у середній школі, розповідають про власні моменти, коли це сталося.

СКОТТ РУНКЕЛ: На початку січня я пішов у водосховище Літл-Вуд, щоб порибалити під льодом, і воно не замерзло, і такого ніколи не було.

ЗІГЛЕР: На висоті 5800 футів Рункель з деяким страхом спостерігав за зимовим дощем, що йшов на вулиці біля кафе. Насправді в Скелястих горах у середньому на три градуси за Фаренгейтом тепліше, ніж у 1980 році, і вчені попереджають, що зміна клімату може означати ще сильніші й тепліші подібні до Ель-Ніньо в майбутньому.

РУНКЕЛЬ: Ви хвилюєтеся про воду, сніговий покрив, землеробство та пожежонебезпечний сезон, коли ґрунт сухий, тому це просто має ефект снігової кулі, який призводить до складних проблем.

ЗІГЛЕР: І перед обличчям цих проблем компаундування є ще одна криза. Саме зараз пожежники комплектують персонал для більш інтенсивного літнього сезону. Протягом багатьох років федеральні пожежники скаржилися на низьку заробітну плату, але гроші на підвищення зарплати приблизно 17 000 працівників застрягли в глухому куті бюджету Конгресу з вересня минулого року.

ЛУКАС МЕЙФІЛД: Нам потрібне постійне виправлення.

ЗІГЛЕР: Лукас Мейфілд — колишній пожежник лісової служби, який зараз керує групою захисту інтересів під назвою «Пожежники місцевої місцевості». У 2021 році президент Байден збільшив зарплату федеральним пожежним у дикій місцевості приблизно на 20 000 доларів США. Це закінчилося минулої осені. А наразі федеральні агентства зберігають підвищення зарплат, занурюючись у свої бюджети на підготовку до лісових пожеж і гасіння. Мейфілд каже, що через невизначеність важко наймати й утримувати людей.

МЕЙФІЛД: Робоча сила не може більше чекати. Вони йдуть. Вакансії не заповнюються.

ЗІГЛЕР: До збільшення зарплати у 2021 році новачки-пожежники на передовій кризи лісових пожеж у цій країні заробляли близько 13 доларів на годину. Федеральні пожежники кажуть, що моральний стан на рекордно низькому рівні, і відбувається масове звільнення. Абель Мартінес бачить це на власні очі в Національному лісі Анджелеса в Південній Каліфорнії, де він є капітаном двигуна.

АБЕЛЬ МАРТІНЕС: Якщо гроші підуть, ми облажалися.

ЗІГЛЕР: Найбільше непокоїть, каже він, те, що ветерани пожежної охорони йдуть або виходять на пенсію через бюджетний тупик, у тому числі кілька керівників місцевих пожежних. І разом з ними, каже він, йде багато інституційних знань.

МАРТІНЕС: Ви втрачаєте людей, які мають 15-20 років досвіду. Це люди, які зазвичай приймають важливі рішення щодо великих пожеж.

ЗІГЛЕР: І Мартінес хвилюється, що це може призвести до збільшення кількості аварій і лісових пожеж, які ще більше вийдуть з-під контролю. Законопроект, який передбачає підвищення зарплати на постійній основі, був ухвалений комітетом Сенату, що дає надію Лукасу Мейфілду з групи Grassroots. Він із тривогою дивився у вікно на коричневі сухі пагорби в Бозмані, штат Монтана, де сніговий покрив рекордно низький.

МЕЙФІЛД: Моя думка чи моя мильна коробка полягає в тому, що як країна ми повинні визнати та фінансувати зусилля, спрямовані на вирішення проблеми лісових пожеж, а також виплатити та виділити кошти, необхідні для виконання роботи.

ЗІГЛЕР: Останній крайній термін фінансового обриву в Конгресі настає на початку березня.

Кірк Сіглер, NPR News, Бойсе.

(САУНДБАЙТ «ГОРИЗОНТІВ» ЖАСМІН МІРИ) Стенограму надано NPR, авторські права NPR.

Стенограми NPR створюються підрядником NPR у терміни. Цей текст може бути ще не в остаточній формі та може бути оновлений або переглянутий у майбутньому. Точність і доступність можуть відрізнятися. Достовірним записом програм NPR є аудіозапис.

Кірк Сіглер
Як кореспондент національної редакції NPR, Кірк Зіглер висвітлює сільське життя, культуру та політику зі своєї бази в Бойсі, штат Айдахо.

https://www.kmuw.org/2024-02-19/wildfire-managers-trying-to-staff-up-for-this-years-season-face-many-issues