Кількість лісових пожеж на Полтавщині зменшилася у 12 разів

З початку року у державних лісогосподарських підприємствах області виникло 5 загорянь у лісі. Вогнем пошкоджено 0,84 га лісової підстилки. Це в 12 разів менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Нагадаємо, минулого року через засуху та сильні вітри у лісах області (станом на 1 червня) було зафіксовано 60 пожеж, внаслідок яких пошкоджено 82,64 га лісу.

Задля збереження лісу від вогню та профілактики виникнення загорянь, державна лісова охорона постійно проводить патрулювання лісовими масивами та профілактичні заходи.

З початку року лісогосподарські підприємства проклали у лісах 1183 км мінералізованих смуг та здійснили догляд за вже існуючими – 9646 км, перекрили 549 позапланових доріг та провели підрізання гілок у хвойних молодняках на площі 2,5 га.

Виставлено наглядну агітацію у вигляді бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. Також проведено 584 рейди лісовими масивами з виявлення порушників правил пожежної безпеки.

Досить важливим є застосування сучасних технологій з виявлення та оперативної ліквідації пожеж у лісі. Для цього в області працює мережа камер відеоспостережень та сформовані єдині наглядові центри по лісгоспах.

Гасіння пожежі вимагає чималих фінансових ресурсів та тягне за собою значні збитки як лісовому господарству, так і природі загалом. Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян бути відповідальними, дотримувати правил пожежної поведінки в лісі та не допустити лісових пожеж!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *