Комітет з питань екологічної політики підтримав до першого читання законопроєкт № 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів»

Олег Бондаренко 

7 липня о 13:04  · 

Відповідно до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» необхідно збільшувати лісистість, а саме створити більше двох мільйонів гектарів нових лісів, але звичайно це має відбуватись не за рахунок знищення інших унікальних територій, зокрема зменшення площі територій водно-болотних угідь, степових екосистем, природних лісів, яке відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо. Саме тому й виникла необхідність урегулювання даних питань.

Що пропонує даний законопроєкт:

  • 🌳 ідентифікацію та збереження самосійних лісів;
  • 🌳 покращення умов лісорозведення;
  • 🌳 забезпечення збереження пасовищ та сіножатей;
  • 🌳 ускладнення процедури зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення та інших лісовкритих площ.

☝🏻Прийняття цього законопроєкту забезпечить збільшення лісистості України, збереження унікальних природних степових ділянок, зупинення процесів опустелювання та деградації земель, збереження біорізноманіття, зменшить градус соціальної напруги, пов’язаний з розорюванням пасовищ та сіножатей.

Збільшення лісистості, збереження унікальних територій, зменшення розорюваних площ – це ті заходи, які спрямовані на захист нашого довкілля, сприяють адаптації до змін клімату.

Чекаємо на розгляд даного законопроєкту в залі