Конструктивна розмова із закарпатськими підприємцями

Вікторія Білоусова – начальник Закарпатського ОУЛМГ

Сьогодні була важка, емоційна, однак конструктивна розмова із закарпатськими підприємцями, які працюють в лісопереробній галузі. Важка і емоційна, бо через зменшення обсягів заготівлі деревини (у 2017-му – 1млн. 200 тис. м.куб., у 2020 – 950 тис. м.куб.) та введення процедури купівлі деревини через електронні аукціони, місцевий бізнес відчув значний дефіцит сировини, ціни за кубометр лісу зросли в рази, через що відбувається падіння виробництва, скорочення штату працівників тощо. І, здавалося б, що поробиш – це жорстокий ринок і виживає найсильніший…

Однак, як стверджують підприємці (і численні подібні випадки ми спостерігаємо у роботі наших ЛМГ) – учасниками аукціонів також є фірми та підприємці, які відверто спекулюють на ціні, значно піднімають її, а потім відмовляються від фактичної закупівлі, тобто не виконують умови договору.

Важелі для боротьби із такими недобросовісними підприємцями є – контроль за чітким виконанням договору, а у випадку відмови – формування списків таких СПД для подачі на організатора аукціонів – біржу, яка буде застосовувати проти них штрафні санкції, зокрема у вигляді недопущення на певний період до участі в торгах.

На цьому я наголосила усім керівникам ЛМГ області на останній колегії. Водночас, велику надію покладаємо і на прийняття Закону “Про ринок деревини” в якому буде передбачено плановість здійснення заготівлі деревини постійними лісокористувачами та запровадження договорів оферти.

Загалом, як вже зазначила вище, зустріч була конструктивною і продовжити розмову домовилися на місцях, із більш ширшим колом підприємців та працівників лісової галузі.

 33 total views,  1 views today