Космічна зйомка у допомогу

ЖИТОМИР

У Поліському національному університеті в Житомирі презентували систему виявлення пожеж за даними космічної зйомки. Проект ініціювали Національний центр управління та випробувань космічних засобів і ПНУ в межах діяльності регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся». Ініціативу підтримали ГУ ДСНС у Житомирській та Одеській областях. завдяки чому до нап-рацювання пропозицій та рішень додатково долучили фахівців-надзвичайників.

За результатами спільної роботи науковці розробили шляхи модернізації системи моніторингу теплових аномалій за даними дистанційного зондування Землі і створили інтегровану систему запобігання та ліквідації лісових пожеж. Використання новітніх систем уможливить виявлення пожеж на меншій площі і запобігання їх поширенню. Крім того, у рамках проекту було створено програмній! модуль, який дає змогу оперативно інформувати про пожежі відповідні служби ДСНС, керівників лісових господарств, голів обл- і райдержадміністрацій та очільників територіальних громад.

У Національному центрі управління та випробувань космічних засобів зазначають, що програмні комплекси нової системи забезпечують виявлення пожеж площею від 25 м2 та оповіщення відповідальних осіб у термін до 30 хвилин з моменту прйоому супугникових даних станціями НЦУВКЗ. Пілотне тестування нової системи розпочалося в Одеській та Житомирській областях із подальшим впровадженням по всій Україні.

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.

http://www.golos.com.ua/


У Центрі космічних технологій Поліського національного університету можуть попереджувати масштабні пожежі (ВІДЕО)

Не музеєм єдиним Житомир відомий як космічне місто. Навчально-науковий центр космічних технологій є структурним підрозділом, який забезпечує реалізацію завдань відповідно сучасним тенденціям розвитку космічних інформаційних технологій. За матеріалами телеканалу СК1.

«Центр якраз займається проблемами планування, приймання, попередження і тематичної обробки даних дистанційного зондування Землі. М можемо планувати, вірніше не можемо, а плануємо прольоти, приймаємо дані, обробляємо і можемо їх надавати споживачам», – сказав керівник центру Сергій Ковбасюк.

Отримані із супутника дані можуть використовуватися у багатьох напрямках і завданнях. Важливою функцією обробки даних наземними станціями є попередження і викриття пожеж.

Після отримання сигналу із супутника у чергових центру є близько 30-ти хвилин на обробку. Лише після цього дані передаються у відповідні служби. Та на думку працівників навіть такі показники можна покращити.

Нагадаємо у Житомирі презентували космічну систему оповіщення про пожежі.

http://zhitomir.today/news/society/u_tsentri_kosmichnih_tehnologiy_poliskogo_natsionalnogo_universitetu_mozhut_poperedzhuvati_masshtabni_p-id42878.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *