Кругляк піде “ліворуч”, а Держбюджет смоктатиме лапу?

Юрій Гаврилечко
к.н.гос.упр, експерт АЦ “Українська фабрика думки”

Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали у розділі “Блоги” несуть автори текстів.

Коли президент Володимир Зеленський анонсував посадку мільярда дерев в Україні, більшість експертів скептично поставилися до цього проекту. І це не дивно, адже те, що відбувається в Держлісагентстві зараз, свідчить про те, що завдання глави держави навряд чи не буде виконане. Та й у принципі, кадрова політика Банкової у цій сфері викликає занепокоєння щодо майбутнього нинішніх лісів у країні.

Новий голова Держлісагентства Юрій Болоховець – приклад «успішного» чиновника. Заради його обрання тричі скасовувався конкурс – очевидно тому, що він не міг у ньому перемогти… Але зрештою, 3 листопада, буквально перед своїм звільненням голова Мінекології Роман Абрамовський таки підписав його перепризначення . І це була помилка… Нагадаю, що до свого перепризначення голова Держлісогенства був «посвячений на посаду» у лютому 2021 року в період дії безконкурсних антиковідних норм з тримісячним випробувальним терміном.

Не минуло й місяця, і в Болохівця, точніше, не в нього самого, а в його робітничого оточення почалися складнощі. Так, за інформацією, що не дуже афішується, але й не приховується, у четвер, 25 листопада, у керівництва Держлісагентства проходили обшуки – і вдома, і на роботі.

Швидше за все, причина подібної уваги правоохоронців до Держлісагентства в тому, що навколо Болохівця зібралися е… вкрай одіозні персонажі. Серед яких окремо варто виділити його позаштатного радника – Богдана Бондаренка. Не виключено, що це ключова постать, через яку координуються дії «чорних лісників», що діють на всій території країни. Втім, доводити цю справу прокуратури. Також однією з найбільш суперечливих фігур поруч із головою Держлісагентства є керівник Житомирського обласного лісагентства Віктор Сахнюк. Бондаренко, Сахнюк, а також керівники обласних управлінь проводили «маски-шоу».

Так ось… згадані вище обшуки, за наявною інформацією, стосувалися справи про крадіжку понад 160 мільйонів гривень. При цьому керівництво Житомирського, Чернігівського, Сумського обласних управлінь лісового та мисливського господарства підозрюється у тому, що вони через приватників продавали ліс за заниженою ціною. За що отримували свій прибуток від кожної міні-схеми в розмірі, приблизно, від $2 до $4 тисяч. Начебто й суми невеликі, але так і схем було, очевидно, на одну-дві…

На чому ще могли «заробляти» фігуранти-товариші, крім заниження цін при продажі лісу? Відповіді напрошується сам собою: на незаконному вивезенні цінних порід та нелегальній заготівлі деревини.

Так, мало не забув, ще одним із способів заробітку «чорних лісників» є фабрикування «лівих» сертифікатів походження – для експорту нелегального лісу, який абсолютно незаконно спиляний і, по суті, «спіонерований» у держави.

Як тут не згадати про те, що наступного року державний бюджет буде стильно дефіцитним. Діри у головному фінансовому документі країни на 2022 рік сягатимуть десятків і сотень мільярдів. І можна тільки здогадуватися, скільки коштів йде по кишенях керівників державних компаній, які займаються лісовим господарством і скільки втрачає бюджет від наявності «лівого» експорту і, що важливо, необхідності витрачати ресурси на поповнення того, що втрачено внаслідок незаконних вирубок лісу. Мільярд дерев сам себе не посадить. І саджанці задарма і «на шару» не виростуть.

https://censor.net/ru/blogs/3302599/kruglyak_poyidet_nalevo_a_gosbyudjet_budet_sosat_lapu

***

БЛОГИ
30.11.21 22:28

Юрий Гаврилечко
к.н.гос.упр, эксперт АЦ “Украинская фабрика мысли”31

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе “Блоги” несут авторы текстов.

Кругляк пойдет “налево”, а Госбюджет будет сосать лапу?

Когда президент Владимир Зеленский анонсировал посадку миллиарда деревьев в Украине, большинство экспертов скептически отнеслись к этому прожекту. И это неудивительно, ведь, то что происходит в Гослесагентстве сейчас, свидетельствует о том, что задача главы государства вряд ли не будет выполнена. Да и в принципе, кадровая политика Банковой в этой сфере, вызывает беспокойство относительно будущего нынешних лесов в стране.

Новоиспеченный глава Гослесагентства Юрий Болоховец – пример «успешного» чиновника. Ради его избрания трижды отменялся конкурс – очевидно потому, что он не мог в нем победить… Но в конце концов, 3 ноября, буквально перед своим увольнением глава Минэкологии Роман Абрамовский все-таки подписал его переназначение. И это была ошибка… Напомню, что до своего переназначения глава Гослесагенства был «рукоположен на должность» в феврале 2021 года в период действия антиковидных безконкурсных норм с трехмесячным испытательным сроком.

Не прошло и месяца, и у Болоховца, точнее не у него самого, а у его рабочего окружения начались сложности. Так, по не сильно афишируемой но и не скрываемой особо информации, в четверг, 25 ноября, у руководства Гослесагенства проходили обыски – и дома, и на работе.

Скорее всего, причина подобного внимания правоохранителей к Гослесагенству в том, что вокруг Болоховца собрались э… крайне одиозные персонажи. Среди которых отдельно стоит выделить его внештатного советника – Богдана Бондаренко. Не исключено, что это ключевая фигура, через которую координируются действия «черных лесников», действующих по всей территории страны. Впрочем, доказывать это дело прокуратуры. Также, одной из наиболее противоречивых фигур рядом с главой Гослезагенства является руководитель Житомирского областного лесагентства Виктор Сахнюк. У Бондаренко, Сахнюка, а также руководителей областных управлений и проводили «маски-шоу».

Так вот… упомянутые выше обыски, по имеющейся информации, касались дела о краже более 160 миллионов гривен. При этом, руководство Житомирского, Черниговского, Сумского областных управлений лесного и охотничьего хозяйства подозревается в том, что они через частников продавали лес по заниженной цене. За что получали свой профит от каждой мини-схемы в размере, примерно, от $2 до $4 тысяч. Вроде и суммы небольшие, но так ведь и схем было, очевидно, на одна-две…

На чем еще могли «зарабатывать» фигуранты-сотоварищи, помимо занижения цен при продаже леса? Ответы напрашивается сам собою: на незаконной вывозке ценных пород и нелегальной заготовке древесины.

Да, чуть не забыл, еще одним из способов заработка «черных лесников» является фабрикование «левых» сертификатов происхождения – для экспорта нелегального леса, абсолютно незаконно спиленного и, по сути, «спионеренного» у государства.

Как тут не вспомнить о том, что в следующем году государственный бюджет будет стильно дефицитным. Дыры в главном финансовом документе страны на 2022 год будут достигать десятков и сотен миллиардов. И можно только догадываться, сколько средств уходит по карманам руководителей государственных компаний, занимающихся лесным хозяйством и сколько теряет бюджет от наличия «левого» экспорта и, что немаловажно, необходимости тратить ресурсы на восполнение того, то потеряно вследствие незаконных вырубок леса.  Миллиард деревьев сам себя не посадит. И саженцы даром и «на шару» не вырастут.

Loading