Кузьович Василь Степанович став Головою Державного агентства лісових ресурсів

Призначили Банькова Олександра Сергійовича держсекретарем Міністерства закордонних справ.

Кузьович Василь Степанович став Головою Державного агентства лісових ресурсів.

КАФЕДРА «ЛІСОВОГО І САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА»

Завідувач кафедри
Кузьович Василь Степанович
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
E-mail: kafedra.spg.bati@gmail.com

Історія кафедри

Кафедра садово-паркового господарства утворена в жовтні 2003 року у складі факультету економіки підприємства. Першим завідувачем кафедри призначено к.е.н. Жибака М.М. Сьогодні Жибак М.М. є доктором економічних наук, професором кафедри економіки підприємства.

У 2005 році кафедра увійшла до складу відділення екології та садово-паркового господарства і кафедрою завідував С.М. Брилінський. У грудні 2006 року кафедру садово-паркового господарства очолив к.с.-г.н. Кузьович В.С.

У 2009 році в процесі реорганізації кафедра перейменована на кафедру лісового і садово-паркового господарства а завідувачем кафедри призначено к.с.-г.н. Гринюка Ю.Г.

З лютого 2012 року кафедра перебуває в складі агроінженерного факультету а з вересня 2013 року кафедру очолює к.с.-г.н. Кузьович В.С.

Кафедра забезпечує викладання дисциплін за напрямом підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство».

Метою освітянської діяльності кафедри є підготовка фахівців для: лісівничої та садово-паркової діяльності, вирощування садивного і посівного матеріалу в розсадниках та оранжереях, виконання робіт по благоустрою, озелененню і ландшафтному дизайну, здійснення робіт по проектуванню парків та парковпорядкуванню.

 На кафедрі працюють на постійній основі 3 кандидати наук 1 старший викладач та 1 асистент.

Kafedra lis

Склад  кафедри: Бідолах Д.І., Кузьович В.С., Гринюк Ю.Г., Тиманська О.Б., Підховна С.М.

Наукова робота кафедри:

left

Співробітниками кафедри лісового і садово-паркового господарства за участі студентів ведеться планова наукова робота з вивчення еколого-біологічних властивостей деревних порід в умовах лісових екосистем регіону та їх придатності для озеленення населених пунктів. В декоративному розсаднику культивуються перспективні для зеленого господарства види і форми дендрофлори.

Починаючи з 2011 року започатковано інвентаризацію, оцінку стану зелених насаджень та розробку проектів благоустрою територій і реконструкції паркових насаджень Тернопілля на госпрозрахункових засадах. Ці дослідження об’єднано у науковий напрям «Оцінка стану старовинних парків Західного Поділля та розробка рекомендацій з його покращення», в рамках якого виконано таксаційну інвентаризацію та фітосанітарне обстеження міського парку м. Зборова, зелених насаджень, прилеглих до Язловецького замку, Микулинецького парку та парку санаторію «Черче», міського скверу м. Борщів, та парку памятки садово-паркового мистецтва в с. Більче-Золоте. У ході робіт, за активної участі студентів ІІ-IV курсів напряму підготовки «Лісове і садово-паркове господарство», визначено санітарно-екологічний стан цих об’єктів та розроблено проектні пропозиції щодо їх покращення та реконструкції.

Тематика випускних бакалаврських робіт кафедри, крім лісогосподарських питань, включає студенські наукові напрацювання у галузі геоінформаційних технологій, проекти із озеленення міст і сіл, територій навчальних закладів тощо.

Під час проведення інвентаризаційних та проектно-вишукувальних робіт застосовуються сучасні ГІС-методики, комп’ютерні програми з ландшафтного дизайну та графіки.

Крім того, кафедра приймає участь у науковій тематиці інституту за комплексною темою «розробка наукового та інформаційного забезпечення сталого розвитку сільської місцевості західного регіону України», номер державної реєстрації  № 0108U008826 та згідно ініціативних тематик щодо питань благоустрою та озеленення окремих територій.

Під керівництвом викладачів кафедри лісового і садово-паркового господарства здійснюється діяльність наукового гуртка «Ландшафтно-архітектурне проектування».

Студенти, які є учасниками гуртка приймають участь у наукових дослідженнях відповідно до наукової тематики кафедри «Оцінка стану старовинних парків Західного Поділля та розробка рекомендацій з його покращення». В рамках цієї роботи виконується таксаційна інвентаризація разом із фітосанітарним обстеженням парку, виконанується геодезична зйомка території, намічається проект заходів щодо покращення стану деревно-чагарникових порід та розробляються проекти реконструкцій, благоустрою та озеленення.

Крім того, гуртківці мають можливість вивчати сучасні програми ландшафтного дизайну і засоби компютерного моделювання ландшафтно-архітектурних обєктів.

Навчально-методична робота кафедри:

Для методичного забезпечення навчального процесу підготовки фахівців ОКР “Бакалавр” напряму підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство» кафедра має у своєму розпорядженні такі документи та матеріали: освітньо-кваліфікаційну характеристику і освітньо-професійну програму підготовки фахівців; засоби діагностики освіти у ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»; навчальний план; навчальні програми з усіх нормативних і вибіркових навчальних дисциплін; програму виробничої практики; підручники і навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України; індивідуальні семестрові завдання для самостійної роботи студентів з навчальних дисциплін; методичні матеріали для студентів з питань самостійного опрацювання фахової літератури, написання курсових проектів (робіт) і дипломних проектів (робіт); інструктивно-методичні матеріали до семінарських, практичних і лабораторних занять; контрольні завдання до семінарських, практичних і лабораторних занять; контрольні роботи з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу; робочі плани та програми; індивідуальні плани науково-педагогічних працівників; комплекти завдань для проміжного контролю з дисциплін; комплекти тестових завдань для підсумкового контролю знань; критерії оцінки знань.Усі зазначені документи відповідають вимогам Міністерства освіти і науки України.

Навчальний процес і практична підготовка студентів кафедри

Навчальний процес і практична підготовка студентів кафедри Навчальний процес студентів забезпечують сучасні навчальні лабораторії та кабінети: лабораторія таксації лісу і геодезії; кабінет ботаніки, дендрології та лісівництва; лабораторія декоративного садівництва; лабораторія генетики і селекції; лабораторія механізації садово-паркових робіт; лабораторія образотворчого мистецтва та ландшафтної графіки; кабінет садово-паркового проектування; кабінет флористики; кабінет біології лісу; кабінет інженерної графіки а також кабінет дипломного проектування. Основними видами практик з напряму підготовки 6.090103 «Лісове і садово-паркове господарство» є: основи фахової підготовки; геодезія; ботаніка; інформатика; лісове ґрунтознавство; лісова селекція; виробнича робота; дендрологія; рекреаційне лісівництво; декоративні розсадники і насінництво; луківництво і газони; ладшафтна таксація; ландшафтна архітектура; садово-паркове будівництво; лісорозведення і виробнича практика. Для потреб проходження цих практик у інституті розроблено відповідні програми та передбачено відповідні бази практик. Навчальні практики студентів, курсові та випускні бакалаврські роботи студентів проводяться на базі реальних об’єктів: раївський парк (площа 20 га); Бережанський дендропарк (площа 5 га); навчальний розсадник ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»; лісові насадження Бережанського району; передові галузеві підприємства, оранжереї, садові центри та розсадники області.

Перелік робіт і послуг, які надаються кафедрою лісового і садово-паркового господарства

  • Інвентаризація зелених насаджень;
  • Реконструкція парків і скверів;
  • Розробка проектів озеленення, реконструкції та благоустрою;
  • Озеленення та благоустрій територій;
  • 3D-моделювання обєктів озеленення;
  • Вирощування декоративного та лісового садивного матеріалу;
  • Геодезична зйомка території;
  • Встановлення точних меж та визначення площі обєктів садово-паркового і лісового господарства;
  • Інформаційна підтримка в питаннях лісового і садово-паркового господарства.

Болоховець Юрій Віталійович став заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів.

https://t.me/oleksiihoncharenko/2753

Loading