Київський “Броварський ліс” оголошено ландшафтним заказником місцевого значення

15:20 09.11.2023

Київрада ухвалила в четвер, 9 листопада, рішення про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Броварський ліс” – природну територію чотирьох лісових кварталів Броварського лісництва загальною площею 125 га, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

“Новий статус відповідної території Броварського лісництва допоможе захистити численні види рослин і тварин, занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції. Серед рідкісних видів флори, помічених на території ділянок, є лілія лісова, підсніжник білосніжний, спарасис кучерявий та інші. Також під час обстеження було виявлено такі рідкісні види тварин, як мідянка звичайна, чапля велика біла, болотна черепаха європейська та інші”, – зазначається в повідомленні.

Також охоронного статусу набули два дуби черешчаті віком 200 та 300 років, що ростуть на вул. Чорнобильській, 14 у Святошинському районі. Їх оголосили ботанічною пам’яткою природи місцевого значення “Два брати”. Це допоможе зберегти історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь.

Відповідні клопотання про надання спеціального статусу вищезазначеним об’єктам схвалив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Київський “Броварський ліс” оголошено ландшафтним заказником місцевого значення (interfax.com.ua)

Loading