Ламав сосни як сірники: буревій зіпсував 100 гектарів лісу на Чернігівщині

Сер 12, 17:32

100 га лісу пошкоджені на Чернігівщині внаслідок потужного буревію, інформує Північний лісовий офіс. На світлинах, зроблених з місця події, поламаний ліс виглядає наче після Апокаліпсису: сила вітру була такою, що переламувала багаторічні сосни як сірники.

Так буревій, що пройшов 7-го серпня, пошкодив 100 га лісу в  Орликівському та Семенівському лісництвах філії “Новгород-Сіверське лісове господарство” ДП “Ліси України”.

За словами працівників, на 10 га ліс пошкоджений настільки, що тепер доведеться провести суцільну санітарну рубку, щоб розчистити ділянку від зламаних дерев. На 90 га буде проведена вибіркова санітарна рубка.

Лісівники вже обстежили пошкоджені ділянки та розпочали процедуру відводів та оформлення дозвільних документів на право розробки наслідків непогоди.

За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА, того дня мали місце масивні пошкодження не лише в лісах, а й на інших об’єктах: через пориви сильного вітру порвані повітряні лінії електропостачання, відключені 10 ЛЕП 10 кВ повністю, 19 ЛЕП 10 кВ частково, 215 ТП, без електропостачання тоді залишилися 6484 абоненти у 57 населених  пунктах (Корюківський район – 2, Прилуцький район – 3, Чернігівський район – 13, Новгород-Сіверський район – 39).

Аби ліквідувати наслідки негоди знадобилися обʼєднані зусилля 25 бригад АТ «Чернігівобленерго» та 28 одиниць техніки, на місцях поривів працювали 56 людей.

“Час Чернігівський” писав про негоду: 

Поділитися

Loading