Ліс-кругляк: головне за 5 жовтня

Вівторок, 5 жовтня 2021, 21:50

Україна хоче створити прозору систему, що унеможливлює нелегальну вирубку лісів; США обіцяють продовжувати протидію “Північному потоку-2”; Україна не відмовиться від торгівлі з Китаєм, а українські виробники шукають заміну білоруському ринку; Конфіскований у ексглави Укравтодору Range Rover віддали польським прикордонникам; У Франції порахували жертв сексуального насильства духовенства.

Про ці та інші новини 5 жовтня читайте у дайджесті “Європейської правди”.

Про вуглецевий податок та експорт деревини

Вуглецевий податок ЄС не буде автоматично поширюватись на Україну. Наразі законопроєкт розглядається у редакції, що унеможливлює автоматичне застосування цього мита для країн, з якими Євросоюз має розширену зону вільної торгівлі, або які є членами Енергетичного співтовариства.

Україна за обома позиціями відповідає цій вимозі. 

Новий механізм ЄС встановить мито на так званий “брудний” імпорт сталі, алюмінію, цементу тощо до Євросоюзу з країн з гнучкою вуглецевою політикою. Податок буде прив’язаний до оподаткування викидів парникових газів у країні, де вироблений товар, і буде нараховуватися під час перетину товаром кордону з ЄС.

А ще Україна планує обговорити з Євросоюзом тему покарання за купівлю контрабандної деревини. Україна скасувала тимчасову заборону на продаж лісу-кругляку в Євросоюз і має намір створити прозору систему, що унеможливлює нелегальну вирубку. Тож, планується обговорити покарання для тих покупців з ЄС, які нелегально купляють українську деревину

Проте, як пояснювала у своїй статті ЄвроПравда, новий законопроєкт “Про ринок деревини” тільки формально скасовує тимчасову заборону на експорт ліса-кругляка із України до ЄС, бо у ньому є вимога, яка де-факто на необмежений термін заблокує експорт деревини. 

https://www.eurointegration.com.ua/news/2021/10/5/7128666/

 43 total views,  1 views today