Ліс не смітник! Лісівник не двірник!

Лісівники відчайдушно борються з проблемою сміття у лісі, для пробудження свідомості населення – встановлено чимало аншлагів із закликами – «Прибери після себе», «Залиши ліс чистим», «Ліс не смітник! » але схоже деяким несвідомим мешканцям нашого району це не до вподоби (мабуть ці написи-заклики їм око колють) і тому вони нещадно нищать ці аншлаги.

Сміття не зникає безслідно, коли ви його викинули. Нагадаємо що: звичайна газета перегниватиме 2-3 роки, недопалок цигарки – 10-11 років, консервна банка – 120-150 років, поліетиленовий пакет – близько 200 років, пластикова пляшка близько – 500 років, а скло та скляні вироби – близько 1000 років. Так що якщо не припинити викидати сміття у лісі воно перейде у спадок нашим нащадкам й через століття…

Наша Станиця дуже мальовничий і унікальний район, але схоже Ми хочемо все це згубити! На фото докази людської несвідомості, їдучі за чистою питною водою в селище Малинівка на «криничку» Ви набираєте цілющу воду, а за вдячність природі викидаєте своє сміття!!! Лісівники вже втомилися прибирати ваше сміття , чомусь ви не викидаєте його біля своїх домівок! Чому? Тому що бажаєте бачити навколо себе не сміття, а квіти та щось гарне. Так давайте відноситись до Лісу як до своєї домівки, не викидати сміття, а прибирати його по можливості у лісі, та нагадувати своїм дітям що-СМІТТЮ В ЛІСІ НЕ МІСЦЕ! Спільними зусиллями легше буде подолати цю сміттєву стихію.
Слідкувати за поведінкою громадян у лісі постійно лісова охорона просто фізично не в силах! У лісової охорони безліч інших обов’язків, які потребують теж чимало часу – садіння лісу, охорона лісу від пожеж, охорона лісу від шкідників лісу та безліч іншого…

Ні на що не натякаємо, але Нагадуємо!

Згідно діючого законодавства за засмічення лісів відходами передбачена відповідальність: згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення за “Засмічення лісів відходами” передбачено накладення штрафу на громадян від 425 до 850 грн, на посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн. Та вимога прибрати сміття. Але ми сподіваємося на Вашу громадянську і людську свідомість.

Кондрашівське лісництво ДП «Станично-Луганське ДЛМГ»

Станично-Луганський Лісгосп