Ліс потребує постійного догляду

????Спостереження за його станом, вчасність виявлення проблем та в результаті правильний підхід до їх вирішення – запорука збереження насаджень у якісному стані.

Лісівники це розуміють, тому постійно працюють у напрямку лісозахисту.

Головним завданням працівників захисту лісу є проведення заходів щодо запобігання виникненню шкідників і хвороб, своєчасне їх виявлення.

Ефективність роботи досягається при використанні комплексу методів. Вони передбачають створення умов, що перешкоджають розвитку патологій, в поєднанні з рядом лісогосподарських методів, які є основою лісозахисту. Без технічно грамотного їх виконання в лісах неможливо попередити або локалізувати проблемні осередки.

Все це фахівці детально обговорили учора, 16 листопада, під час виїзної семінар-наради, яка відбулася на базі філії «Маневицьке лісове господарство».

Серед учасників – директор ДСГП «Київлісозахист» Сергій Солоха, головний лісопатолог Валентин Голик, начальник філії «Рівнелісозахист» ДСГП «Київслісозахист» Олександр Кошин, представники Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Поліського
лісового офісу ДП “Ліси України” та всіх його філій.

Учасники наради в Маневицькому лісництві оглянули ділянку, відведену для санітарних рубок – вибіркової та суцільної.

При цьому торкнулися всіх базових моментів. В тому числі і самого процесу відводу, його відповідності санітарним правилам, де однією з головних вимог є закладення пробної площі.
Йшлося про критерії встановлення загального санітарного стану, визначення причин всихання насаджень та обстеження діючих осередків шкідників та хвороб.

Всі важливі питання, яких торкнулися в рамках польових досліджень, фахівці обговорили під час теоретичної частини наради. Вислухавши кожну думку та систематизувавши результати, які надалі використовуватимуть у повсякденній роботі.

https://t.me/forestsofukraine/2298

Loading