Лісівник, лісник, лісничий. У чому різниця?

У лісовій галузі, як і в будь-якій іншій, існує своя термінологія. Вона включає велику кількість понять, зрозуміти які можуть тільки ті, хто безпосередньо працює у сфері лісового господарства.

Але, як не дивно, найбільша плутанина виникає з найпростішим, на перший погляд, терміном ‒ з назвою самої професії.

До працівників лісової галузі звертаються по-різному: лісівники, лісники, лісничі й навіть лісовики. Більшість людей впевнена, що усі ці слова мають одне значення, але насправді це не так.

Пояснимо у чому ж полягає різниця ⤵️

????Лісівник – загальний термін, що використовується для усіх людей, які працюють у лісовій галузі. Тобто, це і є правильна назва професії. Звертаючись до будь-якої людини, яка залучена до роботи у лісовому господарстві, використовуйте цей термін.

????Лісник – цей термін використовується для позначення людини, яка займає першу сходинку в ієрархії лісової охорони. Лісник закріплюється за обходом і безпосередньо підпорядковуються майстру лісу. Він займається організацією і стежить за виконанням усіх лісогосподарських робіт: розведенням та відновленням лісу, збиранням насіння, доглядом за ґрунтом і станом дерев, проведенням меліоративних робіт тощо.
Зазначимо, що з недавнього часу у кадровій системі такої посади вже не існує, тож з часом цей термін стане застарілим.

????Лісничий – цей термін використовується для позначення керівника лісництва – структурного підрозділу, який входить до філії (раніше лісгоспу). Лісничий відповідає за організацію та управління всією лісовою діяльністю на певній території.

????‍♂️Лісовик – найцікавіший термін. У міфології східних слов’ян лісовик – це господар лісу і дрімучих хащ, покровитель лісових звірів та птахів.

????Тож, звертатися так до працівників лісової галузі не найкраща ідея.

Сподіваємось, цей екскурс допоможе краще зрозуміти тонкощі лісової термінології.

https://t.me/ministrles/8888