Лісівник розповів, коли припиняться крадіжки деревини на Волині

Як убезпечити лісові насадження від чорних лісорубів, скільки збитків завдано державі від їхніх незаконних дій і як реагує на подібні злочини місцеве населення?

Про це керівник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс розповів UA: Волинь.

Нагадаємо, 26 травня під час обшуків у 24 оселях лісокрадів із Цуманя вилучили зброю та незаконну деревину.

«Останній час – криміногенний щодо несамовільних порубок особливо цінних порід дубу. Йдеться, зокрема, про Ківерцівський район, де постійно проводиться робота з охорони насаджень, але системно там відбуваються факти незаконної крадіжки високоякісної деревини, – зазначив Борис Бабеляс. – Нещодавня операція – це наслідок тісної співпраці лісової охорони з національною поліцією. Зараз головне – довести справи до логічного завершення… Лісокради – це свого роду джентльмени удачі: вийшло – продали деревину і заробили гроші; не вийшло, затримала лісова охорона – спалили автомобіль, який коштує удвічі менше, ніж украдена деревина».

Керівник відділу лісового господарства наголосив, що шкоду, завдану державі з кожної самовільної рубки, важко оцінити, адже чорні лісоруби крадуть деревину найкращої якості, зокрема столітні дуби.

Він зауважив, що крадіжки припиняться, ймовірно, тоді, коли скупники краденого дерева нестимуть таку ж саму відповідальність, як і лісоруби.

Також додав, що зараз працівники лісової охорони мають право зупиняти підозрілий транспорт і перевіряти його тільки на території лісового масиву, за лісовими масивами чи на приватній території – ні.

«Сама лісова охорона не має можливості вести реальну боротьбу з лісокрадами на належному рівні», – сказав Борис Бабеляс і додав, що сподівається на те, що тісна співпраця лісової охорони з правоохоронними органами триватиме й надалі, адже лише вона приносить бажані результати.

Окрім того, Борис Бабеляс зазначив, що на сьогодні розуміння важливості боротьби з незаконною вирубкою лісів на Волині серед населення, на жаль, немає. «Природоохоронні організації зараз працюють тільки в тому випадку, якщо профінансовані. Тут далеко до ентузіазму чи любові до природи», – резюмував він.

31 Травня 2020 19:24

https://www.volynnews.com/news/all/borys-babelias-koly-prypyniatsia-kradizhky-derevyny-na-volyni/

Loading