Лісівникам не виплачують заробітну плату?

Пандемія стала світовою кризою і завдала чималих збитків не тільки малому та середньому бізнесу, а й державним підприємствам. В Україні, до прикладу, лісовим господарствам, які останнім часом і так економічно не стабільні. Днями до редакції нашого телеканалу звернулися працівники декотрих лісгоспів Закарпаття зі скаргами на значну затримку у виплаті заробітної плати: від 2-х до 9-ти місяців. Наші журналісти відразу відправилися перевіряти цю резонансну інформацію, і навідалися до керівництва Виноградівського ЛС, аби спростувати чи підтвердити її.

Пан Василь додає, затримка є, та не значна: приступають до виплат за травень. Керівник зазначає, люди ставляться до цього з розумінням, для жодного із 90 штатних працівників це не стало підставою для звільнення – тримаються за своє робоче місце. Навіть попри те, що і рівень зп знизився. Схожа ситуація наразі і у Воловецькому лісовому господарстві. За словами Василя Росола т.в.о директора підприємства є поточна заборгованість за минулий місяць. Ну а от за квітень зароблені гроші дістали практично всі працівники. Пан Василь додає, основна проблема відтермінування виплатполягає у відсутності реалізації лісопродукції. Мовляв, нема ринку збуту. Загалом, за словами керівництва обох ДП, пандемія лише додала проблем до і так важкої ситуації, в якій наразі перебувають лісові господарства України.

Зрештою керівники Виноградівського та Воловецького лісгоспу запевнили, що до початку наступного місяця постараються впоратись із заборгованістю виплат зп працівникам. Крайній термін,за словами Василя Росола, – 10 липня. А ми нагадаємо, що загрожує роботодавцям за порушення дотримання трудового законодавства, зокрема – несвоєчасну виплату зп.

Тож сподіваємось що до притягнення до відповідальності справа не дійде, і керівники закарпатських ЛС дотримаються своєї обіцянки. Маємо надію, що цьому посприяють і хороші погодні умови та, звичайно ж, епідеміологічна ситуація.