Лісівники Київщини до пожежонебезпечного періоду готові

Увага! Розпочався пожежонебезпечний період!

За підсумками року, що минув – в лісах підприємств Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства зареєстровано 176 випадків лісових пожеж на площі 321,08 га. Більшість з них ліквідовані відомчою пожежною охороною, лише у 36 випадках залучались сили Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Збитки від лісових пожеж у 2020 році склали 450,5 тис. гривень, з них прямих 268 тис. гривень.

Державною лісовою охороною у 2020 році було проведено 766 рейдів, виявлено та оштрафовано 54 порушника правил пожежної безпеки на суму 9,6 тис. гривень.

  • створено мінералізованих смуг 6,0 тис.км та проведено догляд за мінералізованими смугами в обсязі 12 тис. км;
  • перекрито шляхом перекопування, шлагбаумами та надовбами 1516 в’їздів у ліси;
  • облаштовано 38 рекреаційних пунктів для відпочинку громадян вздовж доріг;
  • встановлено 1108 одиниць наочної агітації протипожежної тематики;

З метою своєчасної підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року підприємствами Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства здійснено комплекс першочергових профілактичних та попереджувальних заходів в лісах:

  • укомплектовано лісові пожежні станції та структурні підрозділи лісогосподарських підприємств, де вони не створені, особовим складом, засобами пожежогасіння, пожежним інвентарем, зв’язком тощо;
  • в найбільш небезпечних у пожежному відношенні насадженнях проводиться здійснення профілактичних протипожежних заходів, особливо навколо хвойних молодняків і середньовікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку, навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями та іншими об’єктами підвищеної небезпеки;
  • влаштовано 542 км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними в обсязі 855 км;
  • перекрито 1094 позапланових лісових доріг;

У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлено 699 бігбордів на протипожежну тематику.

Забезпечено чергування в Управлінні, на підприємствах, у лісництвах, лісових пожежних станціях для здійснення моніторингу пожежної обстановки.

Вся пожежна техніка (95 одиниць в т.ч. 48 пожежний автомобіль) знаходиться у справному стані та укомплектована необхідними засобами пожежогасіння.

Лісові пожежні станції та пункти зосередження пожежного інвентарю у лісництвах укомплектовано необхідним обладнанням, інвентарем та засобами зв’язку.

На підпорядкованих підприємствах накопичено об’єктовий резерв пально-мастильних матеріалів.

Підпорядкованими підприємствами відкореговано, погоджено з ДСНС та відповідними організаціями і затверджено в районних державних адміністраціях мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж.

Для нагляду за лісом використовується 44 пожежно-спостережні вежі та щогли, на яких встановлено 42 телевізійні системи спостереження за лісовими масивами. У лісових насадженнях, прилеглих до населених пунктів, просік, де проходять повітряні лінії електропередач, нафто-, газо-, продуктоводів проведено ліквідацію захаращеності.

У засобах масової інформації здійснено 42 повідомленя протипожежної та природоохоронної тематики. Серед населення постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо правил поведінки у лісі під час пожеженебезпечного періоду, недопущення розпалювання вогню в місцях, прилеглих до лісових масивів. Окремо проводиться роз’яснювальна робота з власниками земельних ділянок, що межують з лісовими масивами про заборону випалювання сухої рослинності.

Державною лісовою охороною підприємств розпочато проведення рейдів щодо виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах та притягнення їх до встановленої законом відповідальності.

Управлінням розроблено та погоджено План спільних дій між ГУНП в Київській області, ГУ ДСНС України у Київській області, Державної екологічної інспекції Столичного округу та Київського обласного та по м.Києву управління лісового та мисливського господарства що до вжиття превентивних поліцейських заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж в екосистемах Київської області та оперативне реагування на них.

Протоколом №7 від 26 березня 2021 року Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджені “Заходи щодо охорони лісів Київської області від пожеж у 2021 році”.

Нагадуємо, що згідно постійнодіючого розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 12.02.2020 № 67 “Про заборону відвідування населенням лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої самохідної техніки у період високої пожежної небезпеки” – доступ населення до лісових масивів обмежено.

У лютому-березні 2021 року в лісових масивах підприємств, робота яких координується управлінням лісових пожеж не виникало.

Київське обласне управління лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *