Лісівники-побратими: Закарпаття відвідали чеські колеги

Карпатський лісовий офіс

???? З робочим візитом до філій Карпатського лісового офісу навідались чеські лісівники краю Височіна, Генеральний консул Чеської республіки у Львові Давід Нови та представники Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч та Володимир Чубірко.

Мета зустрічі – обміну досвідом між представниками лісової галузі обох країн.

Колегам з Європи представники офісу показали роботу реформованих філій Рахівщини та Тячівщини. Лісівники наголосили, що активно переймають європейський досвід правління лісової галузі, що значно підіймає цифри на всіх рівнях. Радянська система лісгоспів скасована. Управлінська модель централізована і рухається в бік корпоратизації, вважається більш стійкішою. Як і в Європі, зберігаємо прозору систему реалізації.

????????Чеські колеги оцінили, що в реформованому ДП «Ліси України» і по всій вертикалі філій проведено колосальну роботу з міжнародними партнерами, пройдено сертифікацію FSC, яка сприяє реалізації українських пиломатеріалів на європейському ринку.

Що ж до реформи у Чеській Республіці, то вона відбулась ще у 90-х роках минулого століття і є успішно завершеною. На сьогодні зелені масиви чехів перебувають у підпорядкуванні різних структур: ліси тут належать державі, місту, фізичним особам, навіть релігійним організаціям. Чехія не боїться віддавати ліси в приватні руки, ретельно слідкуючи за ефективністю їх використання. Державі належить близько 50% усіх лісових насаджень регіону, муніципальні ліси складають 17%, у приватній власності фізичних осіб – 35%.

????Також вагома частина діалогів між чеськими та українськими фахівцями була присвячена актуальній проблемі лісового господарства – шкіднику короїду. Чехи розповіли, що ураження дерев почалося з Південної Моравії кілька років тому і на сьогодні сягнуло абсолютно всіх площ лісових насаджень Чехії. Явище назвали короїдним апокаліпсисом і на боротьбу з ним кинули вагомі ресурси. Однак зупинити поширення короїда так і не вдається. Розмноженню шкідника сприяє літня посуха, старий вік дерев, а також бюрократичні закони про державні заказники, які уповільнюють хімічну обробку дерев.

✔️В ході зустрічі лісівники обох країн торкнулися й питання рівноваги між господарськими потребами громади та збереженням навколишнього середовища, структури власності, категоризації лісів, співвідношення вирубок та відновлення зелених масивів. Представники філій зазначили, що з новою українською реформою відбувся перехід на новий рівень комунікації – налагоджуємо конструктивні діалоги з бізнесом, громадами та знаходимо спільний чіткій баланс, який створює лояльні умови для збереження як лісів, так і виробництва.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю! Завжди раді переймати корисні кейси в лісовій роботі, а також ділитись власним напрацьованим досвідом!

ДП “Ліси України”

Loading