Лісівники Полтавщини відпрацювали навчання з ліквідації умовного загоряння в лісі

Лісівники відпрацювали навчання з ліквідації умовного загоряння в лісі

Вчасне виявлення, оперативна локалізація та гасіння пожежі – запорука збереження та запобігання стрімкому поширенню вогню на значні території. У Чалівському лісництві Державне підприємство “Полтавське лісове господарство” відбулися спільні навчання пожежно-рятувальних підрозділів, мобільної оперативної групи Головного управління ДСНС України у Полтавській області та працівників лісгоспу з гасіння умовної пожежі.

Згідно із задумом, на камері відеоспостереження було виявлено задимлення у лісовому масиві. Визначивши точні координати, на місце загоряння виїхав пожежний модуль та трактор лісового господарства, а також пожежний автомобіль. Оскільки через сильні пориви вітру, вогонь міг перекинутися на значну територію, зателефонували на «101». На місце події оперативно приїхали чергові сили пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС.

– Завдяки таким навчанням, під час справжньої пожежі лісівники та ДСНС-ки мають відпрацьований алгоритм дій, який допомагає оперативно ліквідувати загоряння та врятувати сотні гектарів лісу від вогню, – підкреслив директор ДП «Полтавський лісгосп» Олександр Холодний.

Зазначимо, цього року у лісах області виникло 76 пожеж, у результаті яких пошкоджено 92,6 га лісу. Найбільше пожеж зафіксовано на території ДП «Новосанжарський лісгосп» та ДП «Полтавський лісгосп».