Лісівники роблять усе, щоб убезпечити ліси від пожеж

13 жовтня 2023

Понад 1050 рейдів з охорони лісів від пожеж провели працівники державної лісової охорони філій Подільського лісового офісу.

Зокрема 566 на Хмельниччині, 392 на Буковині та 96 на Тернопільщині.

За недотримання вимог Правил пожежної безпеки в лісах було виявлено та притягнуто до відповідальності 7 порушників. Загальна сума адміністративного стягнення за правопорушення становить 13770 грн. Рейди та патрулювання лісів здійснюються щодня, відповідно до встановлених графіків. Це сприяє вчасному виявленню та ліквідації можливих загроз для лісового фонду.

Під час рейдів проводиться також роз’яснювальна робота з громадянами щодо правил поведінки в лісових масивах та заборони розведення багаття. Від початку пожежонебезпечного періоду було проведено 630 бесід з населенням.

Та й в самому лісі працівники намагаються донести, що “ліс з вогнем не дружить”. Встановлено понад 670 зразків наглядної агітації: анштагів, інформаційних таблиць тощо. Перекрито 753 дороги, адже в пожежонебезпечний період вхід до лісу заборонений.

Працівники лісової охорони кажуть: “Потенційні причини лісових пожеж можуть бути банальними, але дуже небезпечними: цигарки, сірники або залишене багаття. Особливо важливо бути обережними в жарку та суху погоду, коли ризик пожежі найвищий. Від одного недбалого кинутого сірника може спалахнути суха трава, а вогонь швидко поширитися на велику площу, охопивши ліс. Тому всі мають розуміти, що збереження наших лісів є спільною справою”.

Попри те, що літо і спека уже позаду, природні екосистеми досі вразливі до вогню. Пожежонебезпечний період восени триває до настання стійкої вологої погоди або утворення снігового покриву. Тож рейди триватимуть. Нагадаємо, під час пожежонебезпечного періоду лісові масиви заборонено відвідувати, додатково під час воєнного стану не дозволяється розводити багаття в лісах та в’їжджати до них автотранспортом!

Ольга РЖЕПЯНСЬКА,
пресслужба Подільського лісового офісу.

Фото Подільського лісового офісу.

Лісівники роблять усе, щоб унебезпечити ліси від пожеж (golos.com.ua)

Loading