Лісівники відновлюють зелені масиви Житомирщини

Цього року лісові 🔥пожежі наробили чимало лиха в Україні. Лише на Житомирщині у поточному році виникло 503 лісові пожежі на площі понад 43 тис. га. Першим завданням лісівників після подолання наслідків стихії є відновлення пошкоджених насаджень.

Для цього обстежуються постраждалі території, прибираються пошкоджені масиви та висаджуються 🌱саджанці.

🌳Наприклад, на Житомирщині із постраждалих весною від пожежі насаджень, майже 27 тис. га потребують різного типу робіт із лісовідновлення. Лісівниками вже проведено ✍️інвентаризацію насаджень на площі понад 4,5 га, на згарищах висаджено близько 400 га лісових культур, а також доповнено 300 га лісових культур минулих років вирощування.

Нагадаємо, що навесні лісівники та підрозділи ДСНС Житомирщини пліч-о-пліч майже два місяці боролися із 🔥вогнем, без сну та відпочинку. Таких масштабів лісової пожежі не пам’ятають навіть лісівники-старожили.

Проте віддані своїй справі лісівники спрацювали на відмінно, зробили усе можливе та неможливе, аби за надзвичайно важких погодних умов зупинити вогонь. За словами фахівців лісової сфери, пожежа розповсюджувалась із 🌪швидкістю вітру, який на той час місцями був 20-30 м/с. До того ж, через аномально теплу зиму та бездощову весну лісова підстилка та трав’яниста рослинність дуже сухі, усі рівчаки та болота у лісах пересохли і це дуже ускладнювало боротьбу із лісовими пожежам.

До погодних умов, які зумовлені кліматичними змінами, лісівникам додають клопоту і людська необачність, байдужість та безвідповідальність. Місцеві мешканці не зважають на погодні умови, поривчасті вітри та попередження лісівників про заборону підпалів і продовжують 🔥спалювати суху рослинність. Це призводить до страшних наслідків та величезних втрат для лісу, його мешканців, лісового господарства та загострює екологічну ситуацію в країні.

Роман Абрамовський
Bogdan Borukhovskyi
Василь Кузьович – Голова Держлісагентства
Юрій Болоховець
Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства