Лісівники Вінниччини бережуть ліси від вогню

З початком весни, на жаль, традиційно активізувались палії сухої трави, очерету, чия нерозумна поведінка загрожує і виникненню лісових пожеж. А ще вогонь загрожує лісові у зв’язку із підвищеною відвідуваністю лісів відпочиваючими влітку. Так що на сьогодні у лісівників Вінниччини одним із головних є питання підготовки до пожежонебезпечного періоду.

У лісництвах ДП «Тульчинське ЛМГ» продовжується робота з поновлення та догляду за мінералізованими смугами. У 2 кварталі поточного року їх облаштовано 30 км та проведено догляд за мінсмугами довжиною 50 км.Облаштування мінералізованих смуг – це один із ефективних методів боротьби з вогнем. Мінсмуги створюють з допомогою техніки, механізованим способом, таким чином, що органічний матеріал, який може займатись (трава, листя), присипається мінеральним шаром ґрунту. Тому мінсмуга виконує роль своєрідної перепони, коли вогняна стихія, підсилена вітром, прямує в бік лісу. Приміром, у полі горить суха трава, а свіжозорана смуга й зупиняє його на шляху до лісу.

Мінералізовані смуги перешкоджають поширенню низової пожежі, дуже часто їх облаштовують на території захисних насаджень. Адже, як правило, нові ліси – це колишні пустирі, крутосхили, де саме багато трав’янистої рослинності. Також мінсмуги облаштовують вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон.Тульчинські лісівники закликають населення дотримуватися правил поведінки у лісі. Розводити вогонь дозволяється лише у відведених, спеціально призначених для цього місцях. Приміром, на території рекреаційних пунктів. За порушення вимог пожежної безпеки у лісі – штраф від 1530 грн до 4590 грн. Упродовж минулого року під час проведення охоронних 38 рейдів держлісохороною Тульчинського ЛМГ виявлено 7 порушників правил пожежної безпеки у лісі.

Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Це страшне лихо для всього живого. Гинуть дерева, птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Будьте обережні при поводженні з вогнем!Вбережіть ліси від вогню!

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *