Лісівники Вінниччини почали рахувати диких тварин

Сьогодні 11:31

Незабаром лісівники та єгері держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проведуть “зимовий перепис” лісового населення, щоб знати орієнтовну кількість та види тварин, що мешкають у лісах Вінниччини. Зимовий облік диких тварин, який ще називають таксацією, здійснюється на початку кожного року у мисливських угіддях державних підприємств.

Зазвичай проводять зимову таксацію мисливських тварин протягом кількох днів, до одного тижня. Обов’язковою умовою є наявність снігу, який дозволяє здійснити метод підрахунку за слідами тварин. 

Переважно в угіддях проводять облік із допомогою методу шумового прогону. Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай, пробна площа складає до 20% від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько п’ять відсотків.

Деякі лісгоспи уже розпочали облік тварин, наприклад, лісівники “Вінницького лісгоспу” уже до кінця цього тижня готові сказати, скільки зубрів мешкає на території лісових угідь підприємства. Раніше це була найбільша популяція червонокнижного велета в Україні, сподіваємось, що триматимемо першість і надалі. А загалом усі держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства планують завершити облік диких тварин до 10 лютого, — інформує пресслужба Вінницького Обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Вінниччини почали рахувати диких тваринЛісівники Вінниччини почали рахувати диких тварин

На Вінниччині виявили тварин, які раніше в наших лісах не проживали

Минулого року у мисливських угіддях держлісгоспів Вінницького Обласного управління лісового та мисливського господарства зафіксували 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 – зубра європейського, козулі – 4842 голів, 877 – кабана, 5804 – зайців-русаків, 781 – куниці лісової, 94 – куниці кам’яної, 479 – тхора лісового, 863 – борсуків, 147 – видр, 471 – білок, 86 – бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – минулого року їх зафіксували 25 особин. Також минулого року у лісових угіддях Крижопільського та Гайсинського лісгоспів офіційно зафіксували 215 голів фазана звичайного, якого раніше у наших лісах не було. Держлісгоспи не лише розводять царського птаха у фазанаріях, а й відпускають у природу. У вольєрному господарстві лісгоспів минулоріч числилась 81 лань європейська, 45 муфлонів.Лісівники Вінниччини почали рахувати диких тварин

Також на основі обліку узагальнюють дані про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, кількість яких останніми роками дуже збільшується. Минулого року зафіксували 31 вовка, 342 лисиці. Чисельність цих хижаків контролюється згідно санітарно-ветеринарних норм і здійснюється постійний моніторинг відповідними працівниками державної лісової охорони та єгерськими службами держпідприємств Вінницького Обласного управління лісового та мисливського господарства. Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.

Нагадаємо, лісівники у Вінницькій області заготовили для тварин всю необхідну їжу на зиму. Зокрема, майстри лісу заготовили сіно, зерно, гарбузи, жолуді й не тільки.

Джерело

 47 total views,  1 views today