Лісівники Житомирщини готові забезпечити дровами усіх бажаючих

31 Жовтня 2020, 11:47

Впродовж січня-вересня поточного року державними лісогосподарськими підприємствами Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства  заготовлено близько 1,8 млн. куб. м необробленої деревини, з якої 0,6 млн. куб. м – це дров’яна деревина. Про це повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ.

«Враховуючи той факт, що  на сьогодні значна частина лісосік – це постраждалі від пожеж насадження, лише третина ліквідної деревини є діловою, що використовується для розпилювання та обробки споживачами внутрішнього ринку, решта – дрова. 

Відтак  лісогосподарські  підприємства готові забезпечити дровами паливними на осінньо-зимовий період як заклади соціальної сфери та населення, так і промислових споживачів. Дров’яна лісопродукція пропонується лісогосподарськими підприємствами через електронні майданчики публічних закупівель, зокрема через онлайн-аукціоні «Прозорро».

Ряд лісгоспів Житомирщини мають у господарстві дровоколи і можуть запропонувати споживачу не лише дрова з лісу, які потрібно ще розпилювати, колоти і сушити, а готові сухі, складені в спеціальні контейнери. Щоправда, ціна їх дещо вища від тих, що безпосередньо з лісу. 

Ціна одного кубометра дров залежить від породи та додаткових послуг: навантаження, перевезення, коління, середньозважена ж ціна  дров в держлісгоспах області складає  312 грн. за 1 кубічний метр», – йдеться у повідомленні.

Про відпуск дров’яної деревини  підприємствами, що координуються Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства ( детальна інформація про ціни, місця відпуску тощо), можна дізнатися на сайті управління zt-lis.gov.ua/informacija/produkcija.html &nbsp.

Фото: пресслужба Житомирського ОУЛМГ

http://zhitomir.today/news/society/lisivniki_zhitomirshchini_gotovi_zabezpechiti_drovami_usih_bazhayuchih-id40504.html