Лісничий “похазяйнував” на 15 млн гривень, справа пішла до суду

На Житомирщині скеровано до суду обвинувачення проти посадовця лісгоспу

 Слідчого управління ГУНП Житомирщини завершили досудове розслідування протиправних діянь головного лісничого одного із лісгоспів області. Чоловіка викрили у низці злочинів, у тому числі службових, пов’язаних із незаконною порубкою лісу, та спричиненні шкоди державі загалом на понад 15 мільйонів гривень.

“Досудове розслідування проводилось одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України – ч.5 ст.27, ст.246 (пособництво в незаконній порубці лісу), ч.2 ст.366 (Службове підроблення) та ч.2 ст.367 (Службова недбалість). Лісничий обвинувачується у пособництві «чорним лісорубам»”, – повідомляє сайт Нацполіції України.

Встановлено, що протягом 2016 року посадовець вносив завідомо неправдиві відомості до службової документації про розчищення лісу, в тому числі до лісорубних квитків, тож за його сприяння під виглядом санітарних робіт на визначених ділянках вирубувались здорові дерева.  

У поліції інформують, що обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду. За чинним законодавством фігуранту може загрожувати від 2 до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з накладенням штрафних санкцій.

Нагадаємо, у двох областях України виявили незаконно вирублених дерев на більше ніж три мільйона гривень. 

Кріи цього у Києві затримали групу «чорних лісорубів» з Рівненщини. Злочинна група діяла з травня 2019 року по лютий 2020 року. “Лісоруби” рубали дуб-кругляк, з якого потім робили паркет на продаж на європейському ринку.

09 Червня 2020, 12:50

https://greenpost.press/news/lisnychyj-pohazyajnuvav-na-15-mln-gryven-sprava-pishla-do-sudu-i8141