Лісокультурну кампанію розпочинали з сосни

ПОЛТАВА

На Полтавщині працівники всіх восьми державних лісогосподарських підприємств області приступили до висаджування лісу. Вони викопують сіянці, готують садивний матеріал і, власне, висаджують його за допомогою техніки (на знімку) та вручну.

А почали весняну посадкову кампанію фактично тиждень тому працівники розташованого у південній частині області Кременчуцького лісгоспу. За іронією небесної канцелярії, того дня землю там притрусило снігом. Однак він не налякав лісівників — навпаки, спонукав узятися за справу ще активніше. Адже вони добре знають: ні такий сніжок, який розтане за лічені години, ні легкі весняні приморозки тендітним сіянцям (особливо сосни, з висаджування якої розпочинали нинішню лісокультурну кампанію в регіоні) не зашкодять.

Головне, що грунт уже розмерзся й у ньому накопичилася волога, яку треба зберегти та використати, так би мовити, по максимуму. При цьому вирощені у лісорозсадниках сіянці ще не пішли в ріст. А отже, висаджування майбутніх дерев саме в умовах спокою сприяє тому, що вони краще приживаються, стають міцнішими вже з перших місяців «переселення» на постійне місце під сонцем. Поступове підвищення температури повітря робить «гарячішою» і працю господарів нашого зеленого храму. Тим паче що цьогоріч через карантин їхні можливості для залучення до озеленення рідного краю та планети добровільних помічників обмежені.

Та попри згаданий форс-мажор навесні працівники лісогосподарських підприємств Полтавщини посадили вже понад 120 га лісу. Не менш важливо й те, шо вони одночасно займаються і лісовідтво-ренням, і лісорозведенням. Тобто висаджують сіянці там, де нещодавно були вирубані дерева, що віджили свій вік або зазнали пошкоджень, а також освоюють нові площі. Загалом під час нинішньої
лісокультурної кампанії лісівники області висадять понад 970 гектарів лісу, серед яких 86 га становитимуть насадження на нових площах. А за останню п’ятирічку в регіоні посадили
більш як 7 тисяч гектарів лісу.

Василь НЕЇЖМАК.
Фото з сайту обласного управління лісового та мисливського господарства.

http://www.golos.com.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *