Лісорубні зміни до законодавства стали на крок ближчими!

У вересні Держлісагентство оприлюднило проект нових змін законодавства. Лісова галузь пропонує розширити перелік лісів, де дозволятиметься проводити рубки переформування. Нещодавно ці зміни стали на крок ближче до реальності.

У теорії, ідея рубок переформування непогана. Це рубки, які покликані акуратно перетворити штучні ліси з одного виду дерев у ліси, більш наближені до природного стану. Однак на практиці переформування вже давно перетворилося в чергову схему. Ці рубки часто використовують, щоб рубати там, де інші види рубок заборонені.

Новими змінами до законодавства лісівники пропонують дозволити проводити «переформування» у більшості лісів України, зокрема природного походження, високогірних чи старовікових.

Простими словами − замість переформовувати штучні ліси, які становлять половину всіх лісів України, лісівники хочуть рубати будь-що і будь-де, там де їм зручно.

Нові зміни − величезна загроза для біорізноманіття наших лісів!

Разом з колегами з інших організацій ми виступили проти лісорубних змін. Однак на нараді, яку проводило Міндовкілля минулого тижня, стало ясно − природоохоронні загрози нікого не хвилюють. Проект нових змін вже пройшов більшість погоджень з боку органів влади. І вже зовсім скоро нові правила можуть винести на розгляд Кабміну.

Міндовкілля може усунути всі ризики. Однак позиція міністерства залишається незрозумілою. Хотілося б більш чіткої позиції від головної природоохоронної

Триматимемо в курсі щодо подальшого розвитку ситуації.

https://uncg.org.ua/lisorubni-zminy-do-zakonodavstva-staly-na-krok-blyzhchymy/України!

Loading