Лісові пожежі та зміна клімату – що ми знаємо?

Колись щорічний сезон лісових пожеж став цілорічним. Americares працює на передовій цієї кризи охорони здоров’я, викликаної зміною клімату. Ми спостерігаємо рекордні лісові пожежі не лише на західному узбережжі США, але й у Канаді, на південному заході США на Гаваях, в Амазонці та навіть у Європі. Ми дізналися , що глобальне потепління проявляється в умовах рекордної посухи  , яка спричиняє голод у деяких частинах світу, тоді як тут, у США, посуха спричинила найгірші  лісові пожежі в Каліфорнії та деяких частинах південного заходу. Ми стурбовані тим, що за останні чотири роки лісові пожежі охопили більшу територію, горіли довше та становили більшу загрозу життю та здоров’ю, ніж будь-коли раніше. Ми готуємо наших клінік-партнерів тут, удома та в усьому світі, щоб підготуватися до зростаючої небезпеки для здоров’я лісових пожеж, а також надавати критично важливі послуги пацієнтам у регіонах з найбільшим ризиком. Оскільки зміна характеру опадів спричиняє посуху, а запаси води зменшуються, ми зараз підвищуємо рівень пильності у більшій кількості областей, ніж будь-коли раніше. Ретельна підготовка до лісових пожеж громадами в зонах лісових пожеж зараз має вирішальне значення для виживання.

Перегляньте карту лісових пожеж FWAC, щоб дізнатися про останні пожежі.

Що таке лісова пожежа?


Лісова пожежа – це неконтрольована пожежа, яка починається та горить у рослинній зоні, включаючи ліси, луки, прерії та навіть кущі. Лісові пожежі часто непередбачувані, вони швидко поширюються, особливо в сухих і вітряних умовах. Лісові пожежі, які колись були обмежені великими площами незабудованих лісів, тепер становлять серйозну загрозу для людського житла, яке протягом багатьох років було побудовано в безпосередній близькості від або посеред лісистих зон. Хоча лісові пожежі не є справжнім погодним явищем, лісові пожежі безпосередньо пов’язані з погодою. Умови, створені екстремальними погодними умовами, посиленими кліматичними змінами, створюють більше можливостей для спалаху та виходу з-під контролю лісових пожеж.

Чого ми боїмося: пожежу часто називають живою істотою – непередбачуваною та смертоноснішою, оскільки вона зростає в розмірах і потужності. Раптовий рух вогню створює небезпеку потрапити в пастку настільки сильного, що воно може розплавити скло та тротуар, перескочити на дороги та навіть спалити під землею, щоб піднятися й спричинити вибухи дерев буквально вгору. Нас переслідують історії про досвідчених пожежників (гарячі постріли), загиблих у вогні, який раптово змінюється під час сильного вітру та рухається зі швидкістю та гуркотом поїзда, поглинаючи все повітря та життя на своєму шляху та залишаючи позаду лише почорнілий, димлячий ландшафт . Вогонь — це тварина з невгамовним апетитом, яка шукає нове паливо для спалювання та більше кисню для підняття та поширення.

Що ми відчуваємо: за останні шість років ми спостерігали швидке збільшення розмірів і кількості пожеж, які тепер загрожують багатьом західним штатам. Руйнівні пожежі в Каліфорнії 2018 і 2019 років ознаменували різке збільшення сезону пожеж, оскільки умови посухи в штаті підвищили ризик пожеж до безпрецедентного рівня. Ознайомтеся з  Моніторингом посухи США  , щоб побачити справжні масштаби поточних умов посухи. Лісові пожежі можуть мати руйнівний вплив як на людей, так і на довкілля. Вони можуть зруйнувати будинки та підприємства, вбити дику природу та завдати шкоди екосистемам. Дим від лісових пожеж також може спричинити респіраторні та інші проблеми зі здоров’ям. Під час найгіршої з рекордних пожеж у Канаді у 2023 році дим від пожеж вплинув на якість повітря на більшій частині Сполучених Штатів.

Дізнайтеся більше про нашу роботу з підтримки Client Resilient Health Clinics .


Десятиліттями в Americares ми спостерігали зблизька масштаби знищення лісових пожеж для сімей і громад – особистої історії та загального добра. Як і в більшості криз у сфері охорони здоров’я, пов’язаних зі зміною клімату, доступ до медичної безпеки та послуг охорони здоров’я стають першими жертвами. Ми знаємо, що негайний доступ до первинних медичних послуг, включно з підтримкою психічного здоров’я, разом із ліками та медичним приладдям врятує життя та відновить здоров’я. Незалежно від того, де відбуваються екстремальні погодні катаклізми, ми поруч і разом із нашими партнерами, навіть у найгірші часи, ми можемо допомогти здоров’ю.

Дізнайтеся більше про кризи здоров’я зі Зміни клімату: урагани. повені . Екстремальна спека.

Які причини лісових пожеж?

Точки горіння

Лісові пожежі можуть бути як природними, так і антропогенними.

До природних причин відносяться удари блискавки, виверження вулканів і навіть самозаймання. Лісові пожежі, спричинені людиною, можуть виникнути випадково, наприклад від залишеного багаття чи викинутих сигарет, або навмисно, наприклад підпал. Лінії електропередач та інші джерела електрики також викликають пожежу.

Природні причини: небезпека від цих подій зараз збільшується діяльністю людини.

 • Блискавки: це найчастіша природна причина лісових пожеж . Удари блискавки можуть генерувати величезне тепло, достатнє, щоб запалити суху рослинність, як-от листя, гілки чи дерева. Збільшення розміру та частоти штормів, які створюють блискавки, додає цієї небезпеки.
 • Виверження вулканів: виверження вулканів можуть вивергати розпечену лаву, попіл і шлаки, які можуть спалахнути навколишню рослинність і викликати лісові пожежі.

Лісові пожежі, спричинені людиною : вони досить поширені та спричиняють значну частину лісових пожеж у всьому світі. Деякі типові приклади:

 • Багаття без нагляду:  вогнища, які не загашені належним чином або залишені без нагляду, можуть легко спровокувати лісову пожежу, особливо в сухих умовах, які зараз більш поширені через посуху та сильну спеку.
 • Викинуті сигарети:  неправильно погашені недопалки можуть запалити сухе листя або траву та викликати пожежу.
 • Спалювання сміття:  спалювання відходів із подвір’я чи іншого сміття може становити небезпеку пожежі, особливо якщо не дотримуватися належних запобіжних заходів і під час сухих вітряних умов.
 • Несправності обладнання:  іскри від несправних інструментів або механізмів можуть запалити суху рослинність. Це також включає зруйновані лінії електропередач та інші пошкоджені електричні компоненти.
 • Підпал:  навмисне підпалювання є серйозним злочином і основною причиною лісових пожеж.

Людські причини, як індивідуальні, так і колективні, продовжують відігравати важливу роль у зростанні кількості лісових пожеж.

Що є причиною збільшення лісових пожеж?

Джерела

За зростанням лісових пожеж стоїть не один лиходій, а скоріше сукупність винуватців.

 • Зміна клімату: це вважається основним фактором. Зміна клімату не викликає окремих екстремальних погодних явищ. Потепління на планеті призводить до більш сухих умов, хвиль спеки та тривалих посух, що створює ідеальне середовище для лісових пожеж. Сухе паливо легше запалюється і горить сильніше. Наука припускає, що зміна клімату вже подовжила сезони пожеж, збільшила частоту пожеж і призвела до збільшення вигорілих площ. Монітор посухи США надає щотижневий знімок областей посухи – гарячих точок підвищеної активності пожеж.
 • Землекористування та накопичення палива: зміни в тому, як ми використовуємо землю, можуть погіршити лісові пожежі. Розростання міст наближає забудову до диких територій, створюючи небезпечну зону взаємодії. А в деяких регіонах вибір будівництва посеред лісистих зон або поблизу них ставить під загрозу проживання людей, а також збільшує небезпеку пожеж поблизу диких територій. Крім того, багаторічна практика гасіння пожеж призвела до неприродного накопичення легкозаймистої рослинності на лісовій підстилці. Це створює більший пороховий ящик для вибуху лісової пожежі під час її спалаху. Фахівці з лісового господарства переглядають давні стандартні практики, які відійшли від контрольованих спалів і очищення підліску. В основному людська діяльність, починаючи від індивідуальних рішень і закінчуючи наявністю ліній електропередач через ліси, підвищує ймовірність виникнення пожежі, що посилюється зміною клімату.
 • Інвазивні види: інтродукція немісцевих рослин, таких як читграс, може збільшити ризик пожежі. Ці інвазивні види, як правило, є легкозаймистими та можуть створювати безперервні паливні шари, через які можуть перетинатися пожежі.

Які та де найбільші небезпеки та загрози здоров’ю від лісових пожеж?

Небезпеки

Глобальна температура, частота та інтенсивність теплових хвиль зростуть у 21-му столітті в результаті зміни клімату, створюючи багато умов, сприятливих для спалахів лісових пожеж, зокрема посуху та умови, що викликають блискавки (основна природна причина лісових пожеж).

 • Пожежі, що швидко рухаються : за даними Національної метеорологічної служби , наприклад, більшість лісових пожеж на внутрішньому північному заході США спалахує блискавка. Багато пожеж на пасовищах і пшеничних полях також викликаються блискавкою. Більшість лісових пожеж, спричинених блискавками, відбуваються за відсутності або дуже малого дощу. Коли це відбувається, блискавку зазвичай називають «сухою блискавкою». Поривчастий вітер часто супроводжує грози, які створюють «сухі блискавки», які прискорюють поширення пожеж. Часом вітри мають форму сильних мікросплесків, що є результатом швидкого охолодження повітря під грозою, де дощ випарувався. Ці грозові вітри можуть швидко перетворити тліючий органічний матеріал на шалену пожежу. Грозові вітри, як правило, мають непостійний напрямок і швидкість, становлячи одну з найбільших небезпек для пожежників. Це може швидко потрапити в пастку людей і тварин на шляху вогню, що надзвичайно ускладнить втечу.
 • Нестабільна поведінка вогню:  на відміну від контрольованих опіків, лісові пожежі можуть бути непередбачуваними. Вітер може змусити їх раптово змінити напрямок, перестрибуючи лінії вогню та створюючи точкові пожежі далеко попереду основного вогню. Така непостійна поведінка робить їх неймовірно складними для утримання.
 • Надзвичайна інтенсивність тепла:  лісові пожежі можуть генерувати величезну кількість тепла не лише від самого полум’я, але й від палаючих вуглинок, які вітром можна рознести на великі відстані. Ця сильна спека може спалити цілі споруди та завдати серйозних опіків усім, хто потрапить на її шлях.
 • Низька видимість і небезпечна якість повітря через дим:  густий дим, який утворюють лісові пожежі, значно погіршує видимість. Це може зробити небезпечним для пожежників орієнтуватися в полум’ї та безпечну евакуацію мешканців. Вдихання диму також становить серйозну небезпеку для здоров’я, про що свідчить дим від лісових пожеж у Канаді 2023 року, які охопили більшу частину США
 • Коронні пожежі:  ці особливо небезпечні лісові пожежі горять не лише в підліску, а й у кронах дерев. Пожежі можуть переміщатися неймовірно швидко, перестрибуючи з дерева на дерево, і їх дуже важко загасити.
Двоє співробітників CalFire прокопують лінію пожежі з помаранчевим полум’ям поруч.
Бригада CalFire із Санта-Крус працює над тим, щоб запобігти потраплянню вогню в будинок під час гасіння пожежі CZU August Lightning Complex у Бонні-Дуні на північний захід від Санта-Круза в п’ятницю, 21 серпня 2020 року. Пожежа була спричинена блискавкою та охопила широкі райони сільської місцевості Сан. Округи Матео і Санта-Крус. (Фото Девіда Рояла)

Загрози лісових пожеж, які колись були найпоширенішими на заході США під час «сезону пожеж», тепер стали майже цілорічним явищем не лише на північному заході Тихого океану, але й у багатьох інших штатах, країнах і регіонах від Канади до Амазонки у вигляді дощу. моделі змінюються з підвищенням глобальної температури.

Americares реагує на надзвичайні ситуації лісової пожежі та готується до неї

Наша робота

Усвідомлюючи, що підвищення температури внаслідок зміни клімату збільшує ризики для здоров’я вразливих верств населення в усьому світі, Americares співпрацює з нашими партнерами з охорони здоров’я в клініках, щоб підготувати громади до протидії загрозі лісових пожеж і надати медичні послуги, що рятують життя тим людям, які найбільше постраждали від них. ці надзвичайні ситуації.

У Сполучених Штатах ми працюємо з Free Clinics, щоб зробити їх більш стійкими до клімату , надаючи ресурси для персоналу клінік і пацієнтів у разі спалаху лісових пожеж.

З 2018 року Americares реагує на зростання загрози лісових пожеж.

 • У 2018 році Americares відреагувала на пожежу Camp Fire у Північній Каліфорнії та пожежу Woolsey у Південній Каліфорнії. Вони спалахнули в той самий день, 8 листопада 2018 року. Разом вони спалили понад 250 000 акрів у Каліфорнії за тиждень – більше, ніж міста Бостон і Чикаго разом узяті. Офіційні особи повідомили про 87 загиблих і майже 19 500 зруйнованих будівель. Camp Fire став найбільш смертоносною та руйнівною лісовою пожежею в історії штату. Ми співпрацювали з національними організаціями та місцевими партнерами, щоб надати вантажі ліків і предметів допомоги клінікам-партнерам, які постраждали від стихійного лиха. Після реагування Americares на руйнівні  лісові пожежі в Каліфорнії у 2018 та 2019 роках  організація запровадила потужну ініціативу щодо готовності до стихійних лих і психічного здоров’я , спрямовану на збільшення потенціалу центрів охорони здоров’я в пожежонебезпечних регіонах Каліфорнії.
 • У 2020 році в США сталася рекордна кількість лісових пожеж; понад 50 000 лісових пожеж спалили 8,8 мільйона акрів, знищивши понад 2 мільйони акрів понад 10-річний середній показник, і майже вдвічі більше лісових пожеж у 2019 році. Спекотна, суха та вітряна погода на заході залишила частини Каліфорнії,  Орегону, Вашингтона  та Колорадо в облозі від безпрецедентного пожежонебезпечного сезону 2020 року. Ці пожежі називають «апокаліптичними», оскільки загрози від зміни клімату стають надто реальними для багатьох жителів цих штатів. Пожежі створювали дим і попіл по всьому Заходу, погіршуючи якість повітря для мільйонів. Повідомлялося, що три міста США (Сіетл, Портленд і Сан-Франциско) колись мали найгіршу якість повітря у світі. Наша команда екстреної допомоги відповіла підтримкою медичних центрів і партнерів, яка включала ліки, засоби допомоги, бутильовану воду, а також додаткове навчання та готовність медичних працівників. Americares надіслав загалом 18 відправлень до 16 медичних центрів і некомерційних партнерів у Каліфорнії, Айдахо, Орегоні та Вашингтоні разом із грантовою підтримкою для 7 партнерів.
 • У 2023 році ми відреагували на руйнівні лісові пожежі на Гаваях . Ці пожежі, викликані сухою погодою та сильним вітром після урагану «Дора», охопили Гавайські острови, убивши 97 людей, спричинивши значні руйнування та переміщення тисяч людей на Мауї, Великому острові та Лахайні. За даними Національної асоціації протипожежного захисту, лісові пожежі на острові Мауї, які охопили громаду Лахайни, є найбільшими за кількістю жертв у США за понад 100 років  . Americares направила бригади екстреної допомоги на Гаваї та надала підтримку місцевим партнерам, включаючи модульну клініку, служби психічного здоров’я, а також ліки та матеріали. Продовжуємо працювати на етапі ліквідації надзвичайної ситуації.

І кожному, хто зіткнувся з ризиком лісових пожеж, важливо бути готовим. Прогнозувати лісові пожежі складно, але синоптики Національної метеорологічної служби допомагають землевпорядникам і пожежникам, створюючи прогноз погоди щодо пожеж щодня протягом теплої пори року. Синоптики також видають попередження про червоний прапор, коли поєднання сухої рослинності та критичних погодних умов призведе до високої пожежної небезпеки. Землевпорядники зазвичай інформують широку громадськість про пожежну небезпеку в національних парках, лісах та інших громадських землях. Під час таких попереджувальних періодів громадянам настійно рекомендується уникати місць, де вони можуть опинитися в пастці пожежі, що швидко розвивається.

Для отримання додаткової інформації про лісові пожежі відвідайте сторінку Національної метеорологічної служби про лісові пожежі .

Пара дивиться на залишки свого будинку після пожежі.
Те, що залишиться після того, як вогонь пройде.

Будьте готові до лісових пожеж

Завантажте 5 кроків

https://www.americares.org/what-we-do/emergency-programs/disaster-types/wildfires-and-climate-change/