Лісові пожежі та зміна клімату: який зв’язок?

З підвищенням глобальної температури лісові пожежі стають все більш частими та інтенсивними.

Фото аватара
Брюс ЛІБЕРМАН
2 ЛИПНЯ 2019 Р

УСполучених Штатах і в усьому світі лісові пожежі стають все більш інтенсивними та частотними. Сезон лісових пожеж може спалахнути будь-коли протягом року в посушливих регіонах, де переважає середземноморський клімат, наприклад в Іспанії, Португалії та більшій частині Каліфорнії. Сухі, лісисті регіони, де люди та дикі землі знаходяться поблизу, стали особливо небезпечними, оскільки сільські громади потрапляють у пастку пожеж, що швидко поширюються.

Клімат змінюється, і наші журналісти тут, щоб допомогти вам зрозуміти це. Підпишіться на нашу щотижневу електронну розсилку та не пропустіть жодної історії.

Кліматологи пов’язують зростання частоти та інтенсивності лісових пожеж із підвищенням глобальної температури. Небагато місць, здається, мають імунітет: Австралія; Індонезія; Канада; Аляска; американський північний захід, південний захід і південний схід; Чилі; та Західна Європа за останні роки стикалися з масовими та руйнівними лісовими пожежами. Згідно з дослідженням Лероя Вестерлінга з Університету Каліфорнії в Мерседі , у лісах, якими керує федеральна держава, на заході США сьогодні лісові пожежі площею понад 1000 акрів стали майже вп’ятеро частіше, а випалені території – у 10 разів більшими, ніж у 1970-х роках . Цей період відповідає значному потеплінню, задокументованому в усьому світі: дві третини підвищення середньої глобальної температури на 1,4 градуса з 1880 року відбулося з 1975 року, згідно з даними Обсерваторії Землі NASA .

Як зміна клімату впливає на лісові пожежі

Зміна клімату різними способами сприяє зростанню кількості лісових пожеж.

Підвищення середньої глобальної температури призвело до підвищення весняних і літніх температур і, що важливо, до раннього настання весни. Така закономірність призвела до швидкого танення весняного снігового покриву, внаслідок чого ґрунти раніше висихали та залишалися сухими довше.

Після місяців висихання під час тривалих періодів вищих температур ліси, що перебувають у стані стресу, стали більш сприйнятливими до зараження жуками-короїдами та іншими комахами, які процвітають при вищих температурах. По всій західній частині Сполучених Штатів і Канади жуки-короїди знищили сотні мільйонів дерев і спустошили лісові угіддя, перетворивши їх на розпалювання катастрофічних лісових пожеж. Згідно з Четвертою національною оцінкою клімату , опублікованою в 2018 році, спалахи комах знищили понад 300 мільйонів дерев у Техасі в 2011 році та понад 129 мільйонів дерев у Каліфорнії з 2010 по 2017 рік .

Підвищення температури призвело до збільшення популяції жуків гірської сосни на висотах і широтах, де зими історично були досить холодними, щоб обмежити їх чисельність. Ці комахи вбили дерева на понад 25 мільйонів акрів у західній частині США з 2010 року. У Каліфорнії рівень смертності дерев був настільки високим у деяких районах, що 70 відсотків дерев гинули за один рік.

Тим часом Західне узбережжя США особливо вразливе до свого роду погодних катаклізмів – вологі зими, викликані атмосферними річковими штормами, що виникають у східній частині Тихого океану, супроводжуються сухим літом, яке висихає весняну рослинність і перетворює її на розпал лісових пожеж восени. . Дослідження 2018 року в журналі Nature Climate Change прогнозує збільшення екстремальних сухих до вологих опадів від 25 до 100 відсотків.

Як лісові пожежі впливають на здоров’я

Зі збільшенням частоти, інтенсивності та збільшення площі лісових пожеж вони становлять серйозну небезпеку для здоров’я .

Дим від лісових пожеж містить леткі та напівлеткі органічні сполуки та оксиди азоту, які утворюють озон, органічні частки та інші токсичні забруднювачі – усі вони можуть бути небезпечними та навіть смертельними для чутливих груп населення. Лісові пожежі також впливають на зміну клімату, оскільки вони викидають величезну кількість вуглекислого газу та інших забруднюючих речовин, які можуть впливати на регіональний і навіть глобальний клімат.

Очікується, що лісові пожежі також підвищать ризик руйнівних селевих потоків, оскільки ландшафти, оголені вогнем, просочені зимовим дощем. Наприклад, селеві потоки в районі Санта-Барбари на початку 2018 року, які виникли після лісових пожеж восени 2017 року, спустошили регіон.

Що очікується в майбутньому?

У найближчі кілька десятиліть прогноз лісових пожеж є похмурим. Згідно з Четвертою національною оцінкою клімату, до середини сторіччя площа, що випалює на заході США, може зрости вдвічі-шість разів, ніж сьогодні.

Невизначеності залишаються. Хоча загалом частота лісових пожеж, швидше за все, зросте з підвищенням температури, важко або неможливо передбачити, де і коли вони спалахнуть. Крім того, хоча вчені вивчали вплив потепління клімату на жуків-короїдів, мало відомо про вплив на інших комах або лісових патогенів. Те, як потепління впливає на ріст дерев, також невідомо, як і вплив потепління на поширення та чисельність різних видів.

Що можна зробити, щоб зменшити лісові пожежі?

Хоча лісові пожежі можуть бути природними рушійними силами омолодження лісових ландшафтів, частота та інтенсивність пожеж у міру потепління глобального клімату можуть стерилізувати ґрунти та знищити здатність лісу до відновлення. Щоб обмежити збитки від таких руйнівних пожеж, багато менеджерів лісів кажуть, що вкрай важливо проріджувати вмираючий і мертву деревину в лісах. Але в таких регіонах, як американський Захід, масштаби проблеми настільки великі, а постраждалі території настільки віддалені, що неминуче, що великі масиви дикої природи, дедалі більше вкриті валеною деревиною, зрештою згорять. На даний момент увага зосереджена на проріджуванні лісів там, де вони межують з більш густонаселеними районами.

Том Торо  — карикатурист і письменник, який опублікував понад 200 карикатур у The New Yorker з 2010 року.

https://yaleclimateconnections.org/2019/07/wildfires-and-climate-change-whats-the-connection/

Loading